خانه / دسته‌بندی نشده / ملت ایران همدردی و همراهی بسیار خوبی با زلزله زدگان کرمانشاه کردند

ملت ایران همدردی و همراهی بسیار خوبی با زلزله زدگان کرمانشاه کردندبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ سیدعباس صالحی پنجشنبه شب در دیدار استاندار کرمانشاه با تسلیت به مردم این استان و بازماندگان حادثه تلخ زلزله افزود: برای دیدار با مردم مناطق زلزله زده به استان سفر کرده ام و روز جمعه در جمع مردم زلزله زده خواهم بود.
او با بیان اینکه مجموعه دولت، نیروهای مسلح و دستگاه های امدادی و خدمات رسان و سایر بخش ها به خوبی برای کمک رسانی به مردم زلزله زده به میدان آمده اند از تلاش های استاندار کرمانشاه و مسئولان این استان قدردانی کرد.
وی اظهار کرد: در حادثه زلزله اخیر برخی از مجتمع ها، مساجد و مراکز فرهنگی تخریب شده که از این اماکن نیز بازدید می کنم.
وی همچنین دیدار با هنرمندان و اصحاب فرهنگ مناطق زلزله زده را از دیگر برنامه های خود اعلام کرد و گفت: در این حادثه تلخ برخی از اصحاب فرهنگ و هنر دچار حسارات جانی و مالی شده اند که برای عرض تسلیت به دیدار آنها خواهم رفت.
در این دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز گفت: در زلزله اخیر ۶۶۰میلیارد ریال خسارت به ۱۹۷ مسجد، امام زاده و مراکز فرهنگی و هنری وارد شده است.
حجت الاسلام رحیم جعفری تاکید کرد که برای بازسازی این مراکز نیاز به حمایت ها و کمک های دولت داریم.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
۳۰۳۳خبرنگار و ارسال کننده:فرزاد نویدی* انتشاردهنده: علی شریفیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید