خانه / دسته‌بندی نشده / مقیمی: آسیب های اجتماعی ۴ میلیون حاشیه نشین تهران را تهدید می کند

مقیمی: آسیب های اجتماعی ۴ میلیون حاشیه نشین تهران را تهدید می کندبه گزارش ایرنا، محمد حسین مقیمی عصر دوشنبه در نشست ستاد فرهنگی اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی استان تهران با بیان اینکه باید شرایط حاشیه نشینان را تغییر دهیم افزود: توانمند سازی حاشیه نشینان برای از بین بردن آسیب های اجتماعی باید در دستور کار قرار گیرد.
وی گفت: ٣۵۴ سرای محله شهرداری تهران، مساجد و کانون های فرهنگی آن و استفاده از مشاورها، ظرفیت های خوبی برای کم کردن آسیب ها مخصوصا طلاق است.
مقیمی با تاکید بر آموزش مهارت های ٢١ گانه زندگی گفت: گفتگوی کارشناسان با رسانه ها و آموزش در مدارس منجر به کاهش آسیب طلاق می شود.
وی گفت: حتی اگر موفق به کاهش پنج درصدی طلاق هم شویم گام بزرگی برداشته ایم.
مقیمی خواستار فراهم شدن زیرساخت مشاوره های پیش از ازدواج، حین زندگی و قبل از طلاق شد.
معاون سیاسی استاندار تهران نیز در این نشست خواستار تدوین سند جامع مقابله با طلاق شد و گفت: سازمان بهزیستی به عنوان هماهنگ کننده نهادها در زمینه مقابله با طلاق نسبت به کم کاری دستگاه ها حساس باشد.
شکرالله حسن بیگی با بیان اینکه آموزش در زمینه مقابله با آسیب های اجتماعی از جمله طلاق مهم است گفت: آموزش ناصحیح، اعتیاد و بیکاری از مهمترین عوامل طلاق است.
وی بر استفاده از ظرفیت سمن ها و دانشگاه ها برای آموزش تاکید کرد.
نشست ستاد فرهنگی اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی استان تهران به ریاست محمد حسین مقیمی با موضوع امکان سنجی و نیاز سنجی طلاق با حضور نهادهای مرتبط برگزار شد.
خبرنگار:محمد بیدارمنش**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۶۱۳۹/۷۲۴۷//۱۳۴۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید