خانه / دسته‌بندی نشده / معرفی ۲۳ بانوی تسهیلگر به عنوان مشاوران اقتصادی فرمانداران کرمان

معرفی ۲۳ بانوی تسهیلگر به عنوان مشاوران اقتصادی فرمانداران کرمانبه گزارش ایرنا، فاطمه السادات حسینی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: علاوه بر این هشت بانوی تسهیلگر نیز در زمینه اقتصاد و کارآفرینی در کنار معین های اقتصادی شهرستانها و مناطق قرار خواهند گرفت.
وی به ساماندهی مشاغل اقتصادی بانوان با سامانه سما بانو (کار با افتخار) اشاره و اظهار کرد: برندسازی و تولید و عرضه محصولات بانوان از طریق این سامانه فعال خواهد شد.
وی با بیان اینکه مجتمع کار با افتخار سما بانو وابسته به موسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) با اشتغالزایی ۱۰۰ نفر برای بانوان کرمانی و با همت عطا احمدی خیر کرمانی راه اندازی شده ، گفت: این مجتمع شامل کارگاه های خیاطی، بافندگی، پته دوزی، مواد غذایی، تراش سنگ های قیمتی، قالی بافی و غیره است که در حوزه آموزش، تولید و فروش محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار فعالیت دارد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان ادامه داد: مجتمع سمابانو راه اندازی شده تا زمینه اشتغال بانوان بدسرپرست و بی سرپرست را فراهم آورد.
وی زنان کرمان را در حوزه های مختلف موفق ارزیابی کرد و اظهار داشت: بانوان کرمانی طبق اطلس شاخصه های آماری بانوان کشور و گزارش سازمان های متولی در چند بخش های مختلف مانند مشارکت سیاسی و اقتصادی رتبه های نخست را از آن خود کرده اند.
حسینی تاکید کرد: بانوان فرهیخته کرمانی در بخش مشارکت های اجتماعی و سیاسی و به لحاظ حضور فعال در شوراهای شهر و دهیاری ها رتبه نخست را دارند و همچنین در زمینه مشارکت های اقتصادی و کارآفرینی نیز رتبه اول را به خود اختصاص داده اند.
وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در سال جاری بیش از سه هزار اشتغال را برای زنان ایجاد و ۲ هزار پنل خورشیدی را به منظور ایجاد درآمد برای زنان سرپرست خانوار در استان کرمان نصب کرده است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به حضور بانوان ورزشکاری مانند عشرت کردستانی و زهرا نعمتی در استان کرمان تصریح کرد: ورزش استان کرمان در حوزه بانوان طی چند سال اخیر ارتقای چشمگیری داشته است.
وی با بیان اینکه کرمان در بخش حمایت از زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست و ایجاد شغل در این زمینه رتبه نخست را دارد گفت: معاونت امور زنان و خانواه ریاست جمهوری در راستای تفاهمنامه های منعقد شده به منظور حمایت از زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست و دختران ازدواج نکرده بالای ۴۰ سال، با همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات چهار درصد در نظر گرفته شده است.
حسینی گفت: ۶۶۰ میلیون ریال برای تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان تامین مالی شده است.
وی ادامه داد: تفاهمنامه ای در زمینه توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان با رویکرد آموزشی و فرهنگی و مشارکت بانوان با مبلغ ۹۰ میلیون تومان منعقد شده است.
وی افزود:سال آینده ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با همکاری صندوق کارآفرینی امید بر اساس تفاهمنامه های همکاری به بانوان کارآفرین و فعال در حوزه اشتغال پرداخت می شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با بیان اینکه ۶۰۰ پروژه طی سال گذشته ارائه شده توسط بانوان کرمانی از طریق تسهیلات صندوق کارآفرینی امید حمایت شده است گفت: بیش از ۳۰۰ بانوی کرمانی نیز امسال تسهیلات دریافت کرده اند.
وی افزود: تدوین سند توسعه زنان با بررسی وضعیت بانوان در هر شهرستان و ارائه طرح کاربردی با برنامه زمانبندی در محورهای تحکیم بنیان خانواده، مسائل فرهنگی، اجتماعی، ارتقاء سلامت و بهداشت بانوان، توانمندسازی زنان و ارتقای ورزش بانوان را در دستور کار اداره کل امور بانوان استان کرمان قرار دارد.
وی تصریح کرد: اداره کل امور بانوان استانداری کرمان پیگیری اختصاص بازارچه ویژه بانوان در شأن بانوان کارآفرین و هنرمند کرمانی، توسعه شرکت های دانش بنیان و مراکز فناوری و کاریابی بانوان با رویکرد مشاغل خانگی و اشتغال سبز را برای سال آینده در دستور کار دارد.
حسینی از افتتاح مرکز مشاوره سلامت خانواده با نشاط استان با مدیریت ائمه جمعه در سال آینده خبر داد و گفت: ۱۱۵ مدیر زن در ادارات مختلف استان کرمان مشغول به فعالیت هستند.
** برگزاری ۵۵۰ برنامه طی هفته بزرگداشت مقام زن در استان کرمان
وی به برنامه های هفته تکریم بانوان نیز اشاره و تصریح کرد: ۱۹ اسفند به عنوان ‘زن، خودباوری، تاب آوری و امنیت اجتماعی’ نامگذاری شده و به همین مناسبت جشن گلریزانی برای آزادی زنان زندانی جرائم غیرعمد برگزار می شود.
حسینی از برگزاری المپیاد ورزشی بانوان کارگر کشور طی امروز و فردا در استان کرمان خبر داد و گفت: مراسم جشن و تجلیل از بانوان همزمان با سالروز روز ولادت حضرت زهرا (س) در مصلی های سراسر استان کرمان برگزار خواهد شد.
حسینی افزود: جشن بزرگ میلاد کوثر ولایت نیز روز جمعه ۱۸ اسفند در سالن شهدای کارگر را برگزار می شود.
وی با بیان اینکه ۱۹ اسفند به عنوان ‘زن، خودباوری، تاب آوری و امنیت اجتماعی’ نامگذاری شده است گفت: جشن گلریزان آزادی زنان زندانی جرائم غیرعمد برگزار می شود.
وی اظهار کرد: برگزاری کارگروه اشتغال استان کرمان با محوریت کارآفرینی و اشتغال پایدار زنان، افتتاح چند پروژه در حوزه فعالیت های زنان، برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا (س) و تکریم کارکنان زن، نشست هم اندیشی بانوان هیات علمی دانشگاه ها در دانشگاه شهید باهنر با حضور استاندار از جمله برنامه های هفته گرامیداشت زن در کرمان است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان از دیدار با خانواده و بخصوص مادران شهدا، افتتاح مرکز سلامت اندیشه بانوان با رویکرد ایده پروری، فناوری و کارآفرینی و افتتاح نمایشگاه عیدانه ‘سمابانو’ به عنوان برخی برنامه های هفته زن در کرمان نام برد.
۳۰۲۹/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید