خانه / دسته‌بندی نشده / معاون وزیر: نقش فرهنگ در حل بسیاری از مشکلات برجسته است

معاون وزیر: نقش فرهنگ در حل بسیاری از مشکلات برجسته استبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین سید هادی حسینی در دیدار با کارمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: باید نگاه تفریحی به فرهنگ را کنار گذاشت چون فرهنگ کار، فرهنگ کتابخوانی و فرهنگ زندگی شهرنشینی مسائل عمده زندگی انسان ها را در بخش های اقتصادی ،اجتماعی و تحصیلی حل می کند .
وی اظهار کرد: حوزه فرهنگ بخش حساس و تاثیر گذاری است و به طور قطع اگر بتوانیم مشکلات مربوط به این حوزه را رفع کنیم بخش قابل توجهی از مشکلات امروز جامعه حل می شود.
معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: تا زمانی که نتوانیم در حوزه فرهنگ نیازهای واقعی مردم هر منطقه را شناسایی و به دنبال راه حل هایی برای رفع آن باشیم نمی توانیم ابزاری مناسب برای اندازه گیری تاثیر تبلیغات و برنامه های فرهنگی به دست آوریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: متاسفانه امروزه مشکلات مالی گریبانگیر همه بخش های دولت است و مشکلات فراوانی در تامین هزینه های جاری و اولیه در سازمان ها وجود دار د.
وی افزود: امروز تنها پنج درصد از اعتبارات کشور در بخش عمرانی هزینه می شود و همین مسئله سبب شده است تا بسیاری از پروژه ها به صورت نیمه تمام رها شوند چون توان تکمیل این حجم از پروژه نیمه کاره وجود ندارد.
حسینی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های نیمه تمام باید با توجه به اولویت سنجی و ضرورت های موجود در دستور کار قرار گیرد و در این حوزه نیاز به یک آمایش سرزمینی وجود دارد.
معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امروزه تعریف دقیقی از فرهنگ و نیازهای فرهنگی در سطح کشور وجود ندارد و تعداد سازمان ها با فعالیت های موازی در حوزه فرهنگ بیشتر از نیاز واقعی است و حتی موازی کاری ها سبب شده است تا از پرداختن به مسائل اصلی فرهنگی غافل شویم.
حسینی همچنین با تشکر از کارمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: کارمندان و ساختار سازمانی ٢ بال پرنده موفقیت در همه سازمان ها هستند و خوشبختانه در بخش کارمندان وجود نیروهای متخصص و کارآزموده در این وزارتخانه وجود دارد ولی در بخش ساختار سازمانی هنوز در بسیاری از بخش ها دچار مشکل هستیم.
وی تصریح کرد: هنوز ساختار سازمانی مشخصی برای انجمن ها تعریف نشده است و با برنامه ریزی صورت گرفته در پی رفع مشکلات ساختاری در بدنه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم.
معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دعوت رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین و نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی به این منطقه سفر کرده بود.
۶۱۰۱* ۶۰۱۲خبرنگار:هادی درزی رامندی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید