خانه / دسته‌بندی نشده / معاون وزیر جهاد کشاورزی: ۱۵ هزار میلیارد ریال برای بهینه سازی مصرف آب اختصاص یافت

معاون وزیر جهاد کشاورزی: ۱۵ هزار میلیارد ریال برای بهینه سازی مصرف آب اختصاص یافتعلیمراد اکبری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از باغ های شهرستان اسدآباد افزود: بهینه سازی مصرف آب امسال در ۲۷۲ هزار هکتار طرح اجرایی شد که ۱۲۲ هزار هکتار از آن به پایان رسیده و مابقی نیز در دست اجرا است.
وی رویکرد دولت تدبیر و امید در بخش کشاورزی را ارتقای بهره وری با افزایش کارآیی مصرف آب عنوان کرد و گفت: رفع مشکلات باغداران کشور و افزایش تولید می تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند.
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی به اقدامات خوب استان همدان در راستای طرح های بهینه سازی مصرف آب اشاره و بیان کرد: همدان در این زمینه رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.
اکبری اظهار کرد: بنابر آمارهای موجود امسال ۱۰ هزار هکتار طرح در استان همدان اجرا شده و ۸۰۰ میلیارد ریال در این رابطه هزینه شده است.
وی به اختصاص یک هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های بهینه سازی مصرف آب در باغ های همدان اشاره کرد و گفت: از این میزان یک هزار میلیارد ریال برای طرح های آبیاری تحت فشار و مابقی برای تجهیز و نوسازی و قنوات است.
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری های خوبی در بخش آب انجام داده و هیچگونه محدودیت اعتباری برای توسعه روش های مدرن آبیاری وجود ندارد.
اسدآباد با چهار هزار هکتار باغ در تولید محصولات، هلو، شلیل، انگو و آلو سرآمد استان همدان است.
اسدآباد ۱۰۰ هزار جمعیت دارد و در ۴۵ کیلومتری همدان واقع شده است.
۷۵۲۷/۲۰۸۷/۱۷۷۲
خبرنگار: زهرا زارعی **انتشاردهنده: مجید ملازادهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید