خانه / دسته‌بندی نشده / معاون وزیر بهداشت: ایران درصدد دستیابی به مرجعیت علمی درحوزه پزشکی است

معاون وزیر بهداشت: ایران درصدد دستیابی به مرجعیت علمی درحوزه پزشکی استبه گزارش ایرنا، باقر لاریجانی روز سه شنبه درحاشیه بازدید از مراکز درمانی و آموزشی استان البرز در جمع خبرنگاران به نشست آمایشی منطقه ۶ کشور در کرج اشاره کرد و افزود: شواهد نشان می دهد که درشرایط کنونی آموزش های پزشکی ایران جهت گیری درستی را دنبال می کند.
وی ادامه داد: درحوزه پزشکی اکنون در منطقه وضعیت خوبی داریم اما باید ارتقا یابد و به همین دلیل از دانشگاه های علوم پزشکی خواسته ایم افقی برای آینده خودشان تعریف کنند، ماموریت گرا شوند و بر اساس مناطق آمایشی خوشه های همکاری را سامان دهند.
معاون وزیر بهداشت اظهار امیدواری کرد که در آینده دیگر گروه های علمی کشور هم در این چارچوب حرکت کنند تا بتوانیم بسترهای علمی بین رشته ای را هم گسترش دهیم.
لاریجانی با اشاره به گسترش ارتباطات بین المللی دانشگاه های کشور بیان کرد: همه دانشگاه ها ما سال گذشته اعتبار بخشی شدند.
وی گفت: امیدوار هستیم با توجه به نیازها در اعتبار بخشی، تمام مراکز خودشان را ارتقا دهند و برداشت ما این است که با جهت گیری بسیار خوبی که اکنون درحوزه آموزش پزشکی داریم و با همه ظرفیت هایی که در متدهای آموزشی مثل مجازی سازی و بین المللی کردن آموزش پزشکی تعقیب می کنیم آموزش ها هدفمند به دانشگاه های نسل جدید برسد و ایران بتواند مرجعیت علمی در حوزه پزشکی در منطقه و دنیا را به دست آورد.
لاریجانی با اشاره به نشست روسا و معاونان آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی البرز، قم، قزوین، زنجان و مرکزی در ۲ ماه آینده اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری نشست آمایشی تمام مناطق کشور برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه پنجشنبه هفته جاری در مشهد مقدس نشست آمایشی منطقه ۹ را خواهیم داشت، ادامه داد: در این نشست ها بنا داریم اقدامات جدیدی را به سرانجام رسانیم که ساماندهی برنامه تحول سلامت یکی از این برنامه هاست.
لاریجانی بیان داشت: در این برنامه جدید زمان بندی دقیق تری را برای برنامه ها در نظر گرفته ایم و سطح بندی جدیدی را در ارایه خدمات تحول آموزش دنبال و خدماتی را در سطح وزارت بهداشت تعقیب و برخی خدمات را نیز در سطح مراکز آموزشی دنبال می کنیم.

***توسعه جدی خدمات درمانی و آموزش پزشکی در البرز
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه به وضعیت خدمات درمانی و آموزش پزشکی در استان البرز اشاره کرد و افزود: البرز استانی رو به رشد است که در قسمت های مختلف شاهد آن هستیم.
وی اظهار داشت: مجموعه های آموزشی و ارایه خدمات درمانی استان البرز رو به گسترش است و بیمارستان ها و ارایه خدمات این استان توسعه جدی پیدا می کند و ما هم همزمان با این توسعه سعی می کنیم آموزش های درمانی در این استان را تقویت کنیم به طوری که دانشکده های مختلف همچون داروسازی، دندانپزشکی، پزشکی درحال شکل گیری است.
وی با بیان اینکه مدت زمان طولانی نیست که این دانشگاه در البرز حرکت علمی خود را انجام می دهد، افزود: فعالیت های پزشکی در البرز با سرعت بسیار خوبی پیش می رود بخصوص گسترش ارایه خدمات درمانی در استان متناسب با نیازهای مردم منطقه افزایش چشمگیری پیدا می کند.
لاریجانی تصریح کرد: واحدهای تخصصی البرز نیز درحال رشد است و متناسب با آن سعی می کنیم علاوه بر آموزش های پایه در این استان مثل پزشکی عمومی و دندانپزشکی، آموزش های تخصصی را در استان نیز پیاده و گسترش دهیم.
وی ادامه داد: اصول ما این است که دانشکده ها باید فارغ التحصیلان عمومی داشته باشند بعد آموزش های تخصصی ارائه شود ولی البرز به لحاظ دسترسی خوبی که به نیروهای تخصصی دارد و برخی از مراکز اینجا چندین فوق تخصص در آن مشغول کار هستند امیدواریم با سرعت بیشتری تخصص های مورد نیاز را گسترش دهد.

***تصویب آموزش تخصصی رشته کودکان/ساخت بیمارستان جامع زنان در البرز
معاون وزیر بهداشت و درمان با اشاره به قابلیت های استان البرز، گفت: چند روز پیش در شورای گسترش دانشگاه ها، آموزش رشته تخصصی کودکان برای این استان تصویب شد.
وی با بیان اینکه زمینه برای آموزش تخصص های دیگر نیز در البرز وجود دارد، اظهار داشت: همچنین بیمارستان جامع زنان بزودی در البرز راه اندازی می شود که امیدواریم آموزش رشته های تخصصی مرتبط و نیز تامین هیات علمی تخصصی و فوق تخصصی را گسترش دهیم.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه خود به استان البرز از مراکز آموزشی درمانی این استان شامل کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امام علی (ع)، بیمارستان کمالی، پردیس دانشگاهی در حال ساخت دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی بازدید کرد.
در ادامه این بازدیدها نشست یک روزه آمایشی منطقه ۶ کشور برگزار شد.
۶۱۵۶/ ۶۱۵۵ خبرنگار : نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید