خانه / دسته‌بندی نشده / معاون وزیرآموزش و پرورش:مدارس خاص برای نظام آموزشی یک آسیب هستند

معاون وزیرآموزش و پرورش:مدارس خاص برای نظام آموزشی یک آسیب هستندبه گزارش ایرنا، رضوان حکیم زاده شامگاه یکشنبه در گردهمایی مدیران منتخب مدرسه های ابتدایی بوشهر افزود: دراین رقابت سخت ، دانش آموزانی که موفق به قبولی در مدرسه های خاص نمی شوند با یک برچسب ناگوار در ذهن خود تحصیل را ادامه می دهند.
وی تصریح کرد: جامعه موفق نیازمند افراد معمولی خوب است که با آموزش مناسب به یک شهروند مطلوب برای جامعه تبدیل شوند.
حکیم زاده گفت : برگزاری آزمون های چند گزینه ای و خارج از مدرسه ای بطور مطلق ممنوع است و مسئولان ستادی باید در این رابطه نظارت جدی بر مدارس داشته باشند.
وی درخصوص جشنواره جابر بن حیان نیز گفت:هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد خلاقیت برای دانش آموزان دوره ابتدایی است و این طرح نباید تجاری شود.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: رسالت معلم ابتدایی رعایت اصولی مانند بخشش، رحمت، اهمیت به کار گروهی و پرهیز از رقابت است و اگر ما چشم پوشی از خطای احتمالی دانش آموزان داشته باشیم، عملی نیک است.
وی درخصوص اجرای طرح های جدید در معاونت ابتدایی گفت: طرح جدید در این معاونت در زمان حاضر نداریم و در پی اصلاح و آسیب شناسی طرح های موجود هستیم.
حکیم زاده با اشاره به اهمیت توانمند سازی معلمان دوره ابتدایی اضافه کرد: در دوره ابتدایی معلم رکن اصلی آموزش و تعلیم و تربیت است و معلمان ابتدایی کشور در سطح آموزشی بسیار توانمند و نیازی به کتاب های کمک درسی احساس نمی شود.
وی یادآورشد: تلاش یک معلم در دوران ابتدایی از یک استاد دانشگاه به دلیل ایجاد تغییرات آشکار آموزشی درکودکان بیشتر است که این تلاش در گرو انگیزه و علاقه این معلمان است.
حکیم زاده بیان کرد: امروز راهبران آموزشی، متخصص ترین و پربازده ترین نیروی موجود در آموزش دوره ابتدایی هستند و به همت راهبران آموزشی ۳۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش برگشتند که این نشان از راهبری و دلسوزی این گروه آموزشی است.
۶۰۴۷/۶۰۴۵**خبرنگار: موناعیدان*انتشاردهنده: اکبراقبال مجردانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید