خانه / دسته‌بندی نشده / معاون سازمان جنگل ها: وزارت نفت در اجرای طرح ها به محیط زیست توجه کند

معاون سازمان جنگل ها: وزارت نفت در اجرای طرح ها به محیط زیست توجه کندبه گزارش ایرنا، ناصر حیدری پور روز دوشنبه در نشست با مسئولان سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس افزود: متخصص نبودن مسئولان نفت و گاز در توسعه فضای سبز، احیای مراتع و زمین های پیرامونی صنایع از جمله دغدغه های سازمان جنگل ها و مراتع است که تلاش می شود با امضای تفاهم نامه هایی به این موضوع به صورت کارشناسی پرداخته شود.
وی اضافه کرد: برهمین اساس در تفاهم نامه هایی که میان ۲ دستگاه بزودی عملیاتی می شود اقدام های فنی و اجرایی توسط کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ارائه و اعتبار آن نیز از نفت تامین شده است.
حیدری پور با اشاره به آسیب هایی که تاسیسات بزرگ به محیط پیرامونی وارد می کنند گفت: زمین های تخریب شده در پارس جنوبی در شهرستان عسلویه بیش ازپیش بینی هاست و برای کاهش آسیب های زیست محیطی و متناسب با وضعیت پوشش منطقه ای نیازمند انجام اقدام های اصلاحی، فنی و کارشناسی است.
وی تاکید کرد: وزارت نفت باید نسبت به اجرای مسئولیت اجتماعی خود در محیط پیرامونی بویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته حساسیت بیشتری داشته باشد.
حیدری پور در باره تفاهم نامه سازمان جنگل ها و مراتع با وزارت نفت گفت: دراین تفاهم نامه مدیریت روان آب ها، آب های سطحی، توسعه فضای سبز و فعالیت آبخیزداری در منطقه عسلویه دنبال و با توجه به منابع مالی وزارت نفت انتظار می رود فضای سبز استان بوشهر و منطقه عسلویه توسعه یابد.
وی درباره ریزگردها گفت: بر اساس بررسی های انجام شده درصد قابل توجهی از این ریزگردها منشا خارجی و بخشی هم مربوط به کانون های فرسایش بادی و زمین های کشاورزی رها شده است.
معاون سازمان جنگل ها و مراتع یادآور شد: طرح های مختلفی توسط سازمان جنگل ها درکانون های فرسایش بادی و پایش این کانون ها برای شناخت عوامل آسیب رسان روزانه در دست اجراست.
حیدری پور گفت: در خوزستان مراتع رها شده ای داریم که در گذشته به دلیل شرایط بارندگی ها در بالادست، این زمین ها در پایین دست از آن استفاده می کردند و بوته های چندین ساله آن به وسیله این بارندگی ها و آب بالا دست آبیاری می شد که به دلیل کاهش آب های سطحی نیاز است عملیات مرطوب سازی این زمین ها و ریزدانه ها در دستور کار قرار گیرد.
وی اضافه کرد: منشاء ریزگردهای بوشهر نیز از استان خوزستان است و کانون مشخصی در استان که ریزگردها را تقویت می کند وجود ندارد، با این وجود ما به دنبال تقویت مراتع استان هستیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: براساس تفاهم نامه این سازمان با وزارت نفت امکان اجرای یکهزار و ۱۰۰ هکتار فضای سبز در مجاورت تاسیسات نفت و گاز استان بوشهر وجود دارد.
سهیل مهاجری افزود: آلایندگی در مناطق پیرامونی تاسیسات نفت وگاز استان بوشهر همواره یکی از دغدغه های مهم مردم و مدیریت ارشد استان است.
وی اضافه کرد: یکی از روش‌های موثر برای کاهش آلودگی توسعه جنگل‌ و نهال کاری با استفاده از گونه‌های مناسب بومی است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: انتظار می رود بزودی با همکاری منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عملیات اجرای توسعه نهال کاری در جنوب استان اجرا شود.
مهاجری اضافه کرد: اجرای دقیق تفاهم نامه توسعه فضای سبز و نهال کاری در این منطقه نقشی مهم در شادابی کارکنان و کارگران در قطب انرژی کشور دارد.
وی گفت: توان کارشناسی و علمی مجموعه کارکنان منابع طبیعی و سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی استان برای اجرای طرح های زیست محیطی، نهال کاری و تقویت مراتع بسیار بالاست واحداث پارک های جنگلی استان در مناطق گرم و خشک واطراف شهرهای استان مصداق دقیقی براین مدعاست.
۶۰۴۷/۶۰۴۳**
خبرنگار: موناعیدان* انتشاردهنده: خدانظرخواجهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید