خانه / دسته‌بندی نشده / معاون رئیس جمهوری: ۳۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد

معاون رئیس جمهوری: ۳۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود داردبه گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز دوشنبه در نشست با نخبگان صنعتی و دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد در گچساران افزود: حمایت‌های دولت از شرکت‌های دانش بنیان ریسک سرمایه گذاری در این شرکت‌ها را کاهش داده است.
وی اضافه کرد : متوسط رشد در شرکت‌های دانش بنیان در جهان هفته‌ای ۱۰ درصد است و در صورتی که کشوری این رشد را نداشته باشد در آن مشکل ایجاد شده است.
ستاری اظهار کرد: توسعه پارک‌های علم و فناوری در کشور از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم بوده است.
به گفته وی عمده جوانان زیر ۳۰ سال در پارک‌های علم و فناوری کشور مشغول فعالیت هستند.
ستاری افزود: کهگیلویه و بویراحمد در حوزه نفت، گاز و گیاهان دارویی دارای ظرفیت‌های بسیار مناسبی دارد و تنوع گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل آب و هوای آن از اروپا بیشتر است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار کرد: در صورتی که صنایع تبدیلی در این زمینه در استان راه اندازی شود این استان رشد خواهد کرد.
وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها مبدأ تحرک و پویایی در حوزه‌ها مختلف هستند گفت: با ایجاد بسترهای مناسب می‌توان برای بیش از ۶ هزار دانشجوی شهرستان گچساران شغل ایجاد کرد.
ستاری با بیان اینکه دانشگاه‌ها نباید متکی به شهریه باشند افزود: ۶۰ تا ۷۰ درصد بودجه دانشگاه‌ها باید از محل فروش فناوری تأمین شود.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به نقش بخش خصوصی در کارهای پژوهشی گفت: نوآوری با توانمندی بخش خصوصی پدیدار خواهد شد.
ستاری گفت: ارائه تسهیلات با سود پایین و برخورداری شرکت‌های دانش بنیان از معافیت‌های مالیاتی و گمرکی، از جمله حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این گونه شرکت‌ها است.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان امروز /دوشنبه/ وارد گچساران شد.
شرکت در نشست با نخبگان صنعتی و دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد و بازید از نمایشگاه دستاوردهای نخبگان گچساران از جمله برنامه‌های معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر یک روزه به گچساران بود.
خبرنگار: مریم صیادی** انتشار دهنده: پروانه امانی
۲۰۸۲/۱۳۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید