خانه / دسته‌بندی نشده / معاون اجتماعی نیروی انتظامی: نزاع، درگیری و خشم سرآمد تمام آسیب های اجتماعی است

معاون اجتماعی نیروی انتظامی: نزاع، درگیری و خشم سرآمد تمام آسیب های اجتماعی استبه گزارش ایرنا، سردار سرتیپ دوم سعید منتظرالهمدی، چهارشنبه در هجدهمین همایش روسای کلانتری ها و پاسگاه های فرماندهی انتظامی فارس در شیراز افزود: هر گاه نشاط و امید در جامعه نباشد باید منتظر اعتراض و اتفاقی در جامعه باشیم اما می توان با مدیریت صحنه و جدا کردن صف مردم از اخلالگران از این اتفاقات هم به نحو شایسته استفاده کرد.
وی افزود: نمونه آن ناآرامی های اخیر در کشور بود که نیروی انتظامی با در پیش گرفتن همین روش و مدیریت صحنه توانست با کمترین هزینه مسائل را مدیریت کند و استان فارس هم در بین سایر استان های کشور در این مدیریت سرآمد بود.
منتظرالمهدی ضمن تاکید بر لزوم توجه به دانش رسانه ای در عصر کنونی ادامه داد: اگر فرماندهان ما اندیشه راهبردی و هوش رفتاری داشته باشند، پیرامون خود را بشناسند، قدرت مجاب گری و مذاکره داشته باشند و بتوانند محتویات خوبی را برای رسانه تولید کنند و به موقع و به اندازه از رسانه استفاده کنند می توانیم از پلیس تصویری دلپذیر، چهره ای خواستنی، شخصیتی مقبول و هویتی مقتدر نمایش دهیم.
او اظهار کرد: سرمایه های بی بدیل اجتماعی مبتنی بر نیروی انسانی است که باید به سراغ این سرمایه های اجتماعی برویم و آنها را تربیت کنیم.
وی، با اشاره به اهتمام ویژه نیروی انتظامی به تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق مراجعان افزود: از جمله این اقدامات اجرای طرح مکنا (تکریم ارباب رجوع)و ساماندهی و مطلوب کردن محیط کلانتری ها و پاسگاه ها بود که در استان فارس این کار به نحو مطلوبی در ۲۸۳ کلانتری و پاسگاه انجام شد.
او افزود: امروز در اکثر کلانتری و ها و پاسگاه های این استان شرایط به گونه ای است که مراجعان با قرار گرفتن در این محیط ها احساس آرامش می کنند و این احترام به حقوق و شخصیت مراجعه کنندگان است.
منتظرالمهدی افزود: اجرای این طرح سراسر کشور را در دستور کار داریم و می کوشیم که محیط تمام کلانتری ها و پاسگاه ها را به محیطی مطلب و مناسب تبدیل کنیم.
وی، در خصوص نحوه برخورد ماموران نیروی انتظامی با مراجعان هم گفت: با توجه به آموزش های ارائه شده شاهد هستیم که این رفتار روز به روز بهتر می شود و امروز می توان گفت که حقوق شهروندی در جای جای نیروی انتظامی رعایت می شود.
معاون اجتماعی ناجا افزود: البته باید توجه داشت که حقوق شهروندی در کنار تکلیف شهروندی است و مردم هم باید به وظیفه خود عمل کنند.
فرمانده انتظامی فارس هم، در خصوص برگزاری هجدهمین همایش روسای کلانتری ها و پاسگاه های فرماندهی انتظامی این استان هم گفت: این همایش با هدف بررسی اقدامات نیروی انتظامی استان طی ۱۰ ماه گذشته برگزار می شود.
سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی افزود: در این همایش به طرح مطالباتی که با توجه به فرمایش فرمانده معظم کل قوا برای سال آینده باید تببین کنیم و اولویت هایی که نیروی انتظامی برای تامین امنیت بیشتر و خدمت رسانی بهتر تدارک می بیند خواهیم پرداخت.
در این همایش از چند تن از معاونین و فرماندهان انتظامی شهرستان ها و کارکنان و خانواده شهدای نیروی انتظامی استان تقدیر شد.
خبرنگار:‌سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
۶۱۲۲ / ۱۸۷۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید