خانه / دسته‌بندی نشده / مصرف بنزین نوروزی در مازندران ۱۰ درصد افزایش داشت

مصرف بنزین نوروزی در مازندران ۱۰ درصد افزایش داشتگزارش این دو شرکت نشان می دهد که در تعطیلات نوروزی امسال در مجموع ۱۰۴ میلیون و ۷۹۴ میلیون لیتر انواع بنزین معمولی ، سوپر و یورو ۴ در جایگاههای مازندران توزیع و مصرف شد.
در تعطیلات نوروزی گذشته ۹۵ میلیون لیتر بنزین در استان مازندران توزیع و مصرف شده بود .
این گزارش همچنین حاکیست که میانگین مصرف روزانه بنزین در مازندران را هم در این مدت چهار میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بود که ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش دارد.
** کاهش مصرف گازوئیل و سی ان جی در منطقه ساری
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مازندران منطقه ساری به خبرنگار ایرنا ‌گفت : از ۲۵ اسفند تا ۱۳ فروردین سال جاری ۶۴ میلیون و ۷۰۰هزار لیتر انواع بنزین در منطقه ساری توزیع شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش داشت .
حسینعلی طالبی همچنین از کاهش ۱۲ درصدی مصرف گازوئیل در مازندران در تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت که از ۲۵ اسفند سال پیش تا ۱۳ فروردین امسال بیش از ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر گازوئیل (نفت-گاز) در منطقه ساری توزیع شد.
وی علت کاهش مصرف گازوئیل را بسته شدن نوروزی بسیاری از معادن و کاهش فعالیت خودروهای سنگین به خاطر طرح ترافیکی در محورهای اصلی استان از یک سو و کنترل سهمیه گازوئیل خودروها از دی ماه سال ۹۶ اعلام کرد.
طالبی همچنین از کاهش پنج درصدی گاز سی ان جی در حوزه های تحت پوشش شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه ساری خبر داد و گفت که در ایام نوروز ۹۷ بیش از ۹ میلیون کیلوگرم سوخت گاز سی ان جی در جایگاههای منطقه ساری توزیع شد.
شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری از گلوگاه تا ابتدای حوزه شهرستان محمودآباد را زیر پوشش دارد.
** الگوی مصرف متفاوت در غرب مازندران
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مازندران منطقه چالوس هم به خبرنگار ایرنا گفت : در ایام نوروز از ۲۷ اسفند تا ۱۳ فروردین ، ۴۰ میلیون لیتر انواع بنزین سوپر و معمولی در غرب استان توزیع شد که نسبت به سال قبل ۱۳ و نیم درصد افزایش را نشان می دهد .
سید محمود طاهری با اعلام کاهش ۲ درصدی مصرف گازوئیل در منطقه غرب استان افزود : در این مدت میزان سه میلیون و ۶۳۵ هزار لیتر سوخت گازوئیل از جایگاه های این منطقه توزیع شد .
وی به عدم تغییر نوروزی مصرف سی ان جی در غرب استان اشاره کرد و اظهار داشت : در این مدت ۲ میلیون ۷۵۴ هزار کیلوگرم سوخت گاز سی ان جی توزیع شد .
مدیرعامل پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس ادامه داد : تعداد ۵۸ پرواز در فرودگاه نوشهر و رامسر انجام شد که ۸۷ هزار و ۷۲۰ لیتر سوخت هواپیما مصرف شد .
گفتنی است که این میزان سوخت از ۱۷۵ جایگاه سوخت فرآورده های نفتی و ۱۲۶ جایگاه سی ان جی سراسر استان توزیع شد که برخی از آنها جایگاههای ترکیبی هستند.
همچنین در تعطیلات نوروزی امسال از ۲۷ اسفند تا ۱۳ فروردین ۱۵ میلیون نفر شب اقامت نوروزی در مازندران ثبت شد که نسبت به سال قبل ۳۱درصد افزایش داشته است .
۷۳۳۵/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید