خانه / دسته‌بندی نشده / مصرف بنزین نوروزی در مازندران 10 درصد افزایش داشت

مصرف بنزین نوروزی در مازندران 10 درصد افزایش داشتگزارش این دو شرکت نشان می دهد که در تعطیلات نوروزی امسال در مجموع 104 میلیون و 794 میلیون لیتر انواع بنزین معمولی ، سوپر و یورو 4 در جایگاههای مازندران توزیع و مصرف شد.
در تعطیلات نوروزی گذشته 95 میلیون لیتر بنزین در استان مازندران توزیع و مصرف شده بود .
این گزارش همچنین حاکیست که میانگین مصرف روزانه بنزین در مازندران را هم در این مدت چهار میلیون و 800 هزار لیتر بود که 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش دارد.
** کاهش مصرف گازوئیل و سی ان جی در منطقه ساری
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مازندران منطقه ساری به خبرنگار ایرنا ‌گفت : از 25 اسفند تا 13 فروردین سال جاری 64 میلیون و 700هزار لیتر انواع بنزین در منطقه ساری توزیع شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش داشت .
حسینعلی طالبی همچنین از کاهش 12 درصدی مصرف گازوئیل در مازندران در تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت که از 25 اسفند سال پیش تا 13 فروردین امسال بیش از 17 میلیون و 600 هزار لیتر گازوئیل (نفت-گاز) در منطقه ساری توزیع شد.
وی علت کاهش مصرف گازوئیل را بسته شدن نوروزی بسیاری از معادن و کاهش فعالیت خودروهای سنگین به خاطر طرح ترافیکی در محورهای اصلی استان از یک سو و کنترل سهمیه گازوئیل خودروها از دی ماه سال 96 اعلام کرد.
طالبی همچنین از کاهش پنج درصدی گاز سی ان جی در حوزه های تحت پوشش شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه ساری خبر داد و گفت که در ایام نوروز 97 بیش از 9 میلیون کیلوگرم سوخت گاز سی ان جی در جایگاههای منطقه ساری توزیع شد.
شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری از گلوگاه تا ابتدای حوزه شهرستان محمودآباد را زیر پوشش دارد.
** الگوی مصرف متفاوت در غرب مازندران
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مازندران منطقه چالوس هم به خبرنگار ایرنا گفت : در ایام نوروز از 27 اسفند تا 13 فروردین ، 40 میلیون لیتر انواع بنزین سوپر و معمولی در غرب استان توزیع شد که نسبت به سال قبل 13 و نیم درصد افزایش را نشان می دهد .
سید محمود طاهری با اعلام کاهش 2 درصدی مصرف گازوئیل در منطقه غرب استان افزود : در این مدت میزان سه میلیون و 635 هزار لیتر سوخت گازوئیل از جایگاه های این منطقه توزیع شد .
وی به عدم تغییر نوروزی مصرف سی ان جی در غرب استان اشاره کرد و اظهار داشت : در این مدت 2 میلیون 754 هزار کیلوگرم سوخت گاز سی ان جی توزیع شد .
مدیرعامل پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس ادامه داد : تعداد 58 پرواز در فرودگاه نوشهر و رامسر انجام شد که 87 هزار و 720 لیتر سوخت هواپیما مصرف شد .
گفتنی است که این میزان سوخت از 175 جایگاه سوخت فرآورده های نفتی و 126 جایگاه سی ان جی سراسر استان توزیع شد که برخی از آنها جایگاههای ترکیبی هستند.
همچنین در تعطیلات نوروزی امسال از 27 اسفند تا 13 فروردین 15 میلیون نفر شب اقامت نوروزی در مازندران ثبت شد که نسبت به سال قبل 31درصد افزایش داشته است .
7335/1654انتهای پیام /*


درباره gohari