خانه / دسته‌بندی نشده / مشکل مالی، مانع حضور کماندار معلول سنندجی در اردوی تیم ملی

مشکل مالی، مانع حضور کماندار معلول سنندجی در اردوی تیم ملیبه گزارش ایرنا، کادر فنی فدراسیون تیر و کمان، امید محمدپور، علیرضا مشحون و شیلان تخت فیروزه سه کماندار کردستانی را به اردوی تیم ملی کمان سنتی کشور که در منطقه آزاد اروند شهرستان آبادان برگزار می شود، دعوت کرده و این تیراندازان باید از روز جمعه ۶ بهمن در این اردو شرکت کنند.
این اردو در منطقه آزاد اروند به منظور آمادگی برای حضور در مسابقات بین المللی جام ارس برگزار می شود و تا ۱۲ بهمن ادامه دارد.
امید محمدپور کماندار توانمند سنندجی و دارنده مقام اول تیر و کمان سنتی کشور اعلام کرده بدلیل مشکل مالی توان حضور در اردوی تیم ملی را ندارد و هیات و همچنین اداره کل ورزش و جوانان هم در این خصوص کمکی به او نکرده اند.
وی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اگر در اردوی تیم ملی حضور پیدا نکنم از شرکت در مسابقات بین المللی جام ارس محروم خواهم شد.
محمدپور یادآور شد: امسال با هزینه خود در سه اردوی تیمی ملی شرکت کردم که فقط برای تامین سوخت خودرو شخصی ام پنج میلیون ریال از خودم هزینه کردم.
وی با بیان اینکه هیات تیراندازی با کمان استان کردستان بدلیل ضعف مالی توان کمک به ورزشکاران را ندارد، افزود: در سال جاری فقط ۲ سری تیر و کمان سنتی از هیات گرفته ام.
محمدپور تاکید کرد: نیاز است اداره کل ورزش و جوانان حمایت جدی از ورزش تیر و کمان و هیات داشته باشد.
امید محمدپور معلم جوان سنندجی در تصادفی در سال ۸۹ دچار ضایعه نخاعی شد و بعد از چند عمل جراحی که روی او انجام گرفت توانست زندگیش را روی ویلچر به عنوان یک معلول ادامه دهد.
شرایط جسمی او مانع از آن نشد که ورزش را رها کند بلکه با توجه به استعدادی که داشت خیلی زود توانست عناوین زیادی را در مسابقات کشوری کسب کند.
او به عنوان یک ورزشکار معلول و تازه کار توانست در رقابت با دیگر تیراندازهای با تجربه و دارای سلامت جسمی کشور به برتری رسیده و در حال حاضر رنکینگ اول کشور را در رشته کمان سنتی در اختیار داشته باشد.
رئیس هیات تیراندازی با کمان کردستان در این رابطه با بیان اینکه محمدپور از هیات تقاضای کمک نکرده است، گفت: با وجود کمبود بودجه و ضعف مالی در صورت توان تلاش می کنیم او را برای حضور در اردوی تیم ملی یاری کنیم.
آرش مشحون با بیان اینکه هیات تیراندازی با کمان استان فقط توان پرداخت هزینه شرکت ورزشکاران در چند مسابقه محدود را دارد، اضافه کرد: امسال به هر ورزشکار ۲۰ تیر تحویل داده شد که هزینه هر تیر حدود ۳۵۰ هزار ریال است.
وی هزینه فعالیت در این رشته ورزشی را بالا خواند و یادآور شد: خرید کمان و تجهیزات با کیفیت حدود ۲۰۰ میلیون ریال هزینه دارد و در تمرین های حرفه ایی در طول یک ماه، تیرها کیفیت خود را از دست می دهد.
مشحون بزرگترین مشکل هیات تیراندازی با کمان استان را ضعف مالی دانست و اظهار کرد: امسال اداره کل ورزش و جوانان حدود ۱۲۰ میلیون ریال به این هیات کمک کرده که نسبت به سال گذشته مبلغ بسیار خوبی است.
وی این ضعف مالی را نتیجه نبود حامی بخش خصوصی دانست و گفت: در صورتی که این مشکل رفع شود پیشرفت بسیار زیادی در این رشته ورزشی برای استان کردستان حاصل می شود.
وی از کردستان به عنوان یکی از پایه های اصلی ورزش تیراندازی با کمان در کشور یاد کرد و افزود: این ورزش در استان در طول چند سال دچار رکود شد اما با تلاش اعضای هیات از سال ۹۲ پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است.
به گزارش ایرنا، ۴۰ ورزشکار تیراندازی با کمان سازمان یافته و بیمه شده در استان کردستان مشغول به فعالیت ورزشی هستند که ۲۳ نفر از آنان در شهرستان سنندج حضور دارند.
خبرنگار: وریا کرمی**انتشار: مجید سلیمانی
۷۳۵۵/۹۱۰۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید