خانه / دسته‌بندی نشده / مشکلات اخلاقی به حوزه سرایت نکند/طلاب از برنامه های جناحی پرهیز کنند

مشکلات اخلاقی به حوزه سرایت نکند/طلاب از برنامه های جناحی پرهیز کنندبه گزارش شنبه شب ایرنا از دفتر این مرجع تقلید، وی در دیدار رییس و هیات رییسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، مشکلات طلاب را به سه دسته علمی، اخلاقی و معیشتی تقسیم کرد و افزود: یکی از مشکلات مهم مربوط به مسائل است که شامل انتخاب استاد، پیشرفت در دروس و عزم طلبه برای تحصیل می شود و باید از مسائل علمی مراقبت کرد که گاهی با مشورت حل می شود.
وی ادامه داد: برای این که عمر طلاب در حوزه به هدر نرود و به مقداری که در حوزه هستند بتوانند بازدهی داشته باشند، نیاز به مراقبت دارند.
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: مساله دیگر مشکلات اخلاقی می باشد که ممکن است به برخی افراد سرایت کند و باید در این زمینه مراقب بود.
وی اظهار داشت: مشکل سوم مربوط به معیشت طلاب است، تا جایی که امکان دارد باید برای رفع مشکلات معیشتی اقدام شود؛ بنابراین نمایندگان طلاب می توانند در زمینه های مختلف گره گشا باشند.
وی ادامه داد: نمایندگان مجمع طلاب به ویژه شهرهای استان باید همبستگی داشته باشند و به صورت جمعی فکر کنند که این همبستگی می تواند در پیشبرد کارها اثرگذار باشد، فعالیت ها نباید جنبه تشریفاتی و صوری داشته باشد بلکه باید باید با مسئولیت پذیری نمایندگان پیش رود.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به طرح های مجمع نمایندگان طلاب گفت: درباره ضامن اجرایی طرح ها باید فکری شود، طرح مجمع نمایندگان طلاب درباره جبران خالی شدن شهرها از فضلا و مجتهدان خوب است اما باید ضمانت اجرایی آن بررسی شود.
وی ادامه داد: گذشته در شهرها مراجع و مجتهدان بزرگ بودند اما در حال حاضر شهرها خالی شده است و برای درس خارج و مسائل مهم دیگری که نیاز به حضور مجتهد دارد مشکلاتی ایجاد شده است، فضلای هر شهری در حوزه قم متمرکز شدند که باید فکری کرد، گاهی تشویق ها و امکانات موثر است و گاهی نیز اثری ندارد؛ حوزویان باید احساس مسئولیت کرده و شهرها را سامان دهند.
وی با بیان این که فضلا می توانند در مسائل سیاسی عام در تقویت نظام اسلامی نقش داشته باشند، خاطرنشان کرد: طلاب باید از این که برنامه های جناحی داشته باشند، بپرهیزند.
۷۴۰۱ / ۱۱۷۵ تنظیم: بهمن اطمینان ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید