خانه / دسته‌بندی نشده / مشترکان برق ۱۰هزار میلیارد ریال به وزارت نیرو بدهی دارند

مشترکان برق ۱۰هزار میلیارد ریال به وزارت نیرو بدهی دارندرضا انجم شعاع روز سه شنبه در ساری در جمع خبرنگاران افزود: این میزان بدهی در حالی است که پول دریافتی برق از مشترکان حدود ۵۰ درصد قیمت تمام شده است.
وی ادامه داد: هرکیلووات برق ۱۵۰ تومان برای شرکت های برق منطقه ای و توزیع ، هزینه در بر دارد که حدود کمتر از نصف آن از مشترکان دریافت می شود.
معاون وزیر نیرو تاکید کرد: بدهی های معوق به شرکت های توزیع برق، خدماتی همچون اصلاح و تقویت شبکه ، ایجاد و یا اصلاح نیروگاه ها و حتی روشنایی را به تعویق می اندازد و یا از کیفیت مطلوب آن کم خواهد کرد.
انجمن شعاع همچنین درباره احتمال افزایش بهای برق مشترکان گفت : تاکنون افزایشی در بهای انرژی برق نه از سوی دولت و نه از سوی مجلس برای سال ۹۷ ابلاغ نشده است .
** برق در تابستان به شرط مدیریت مصرف مشترکان قطع نمی شود
انجم شعاع درباره کاهش بارندگی و کاهش منابع آبی برای تولید برق گفت: بارندگی های روزهای اخیر در کشور بخشی از نیاز سدهای ما را تامین کرده است اما قطع نشدن برق در تابستان با توجه به افزایش مصرف برق، منوط به مدیریت مردم در مصرف آنها است .
وی با بیان اینکه استفاده از واژه بحران خشک سالی و یا کم آبی درست نیست ، افزود : با توجه به جغرافیای ایران و قرار گیری در منطقه بیابانی و گرم شدن کره زمین ، در حال حاضر ما دچار کم آبی هستیم که با مدیریت مصرف و همچنین اصلاح شبکه های توزیع قابل مدیریت است .
معاون وزیر نیرو با اشاره به کاهش حدود ۴۰ درصدی بارندگی امسال نسبت به میانگین سال گذشته اظهار کرد : حدود ۱۰ هزارمگاوات برق کشور از طریق نیروگاه های برقابی است که مستقیما به جریان رودخانه ها متصل است که پیش بینی می شود با کاهش بارندگی ها با کمبود برق هم مواجه شویم.
انجم شعاع با تاکید بر لزوم برنامه ریزی مطابق با پدیده کم آبی گفت : پیش بینی می شود امسال با کمبود حدود چهار هزار مگاواتی برق مواجه باشیم که این هم در دستور وزارت نیروست تا با تدابیر و برنامه ریزی ها این را پشت سر بگذاریم تا در بخش آب شرب و برق با کسری مواجه نشویم.
وی کم مصرفی را در مواجهه با کم آبی و کمبود برق راهکار مناسب دانست و افزود: در حال حاضر مصرف آب و برق در کشاورزی و صنعت و مصرف خانگی در کشور بهینه نیست.
معاون وزیر نیرو همچنین بیان کرد : سال گذشته در مجلس قانونی مصوب شد در مورد نحوه برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز از آب ، برق ، گاز و تلفن که این قانون تکلیف این عده را مشخص کرده و برای این عده و صاحبان بدهی های معوق جرائمی در نظر گرفته شده است که امسال به صورت جدی عملیاتی می شود .
گفتنی است ایران به لحاظ طبیعی در کمربند خشک دنیا قرار گرفته و این در حالی است که ظرف چند دهه گذشته میزان بارندگی کشور از میانگین ۲۷۰ میلی متر بارندگی در سال به ۲۳۰ میلی متر کاهش یافته و از سوی دیگر با افزایش تبخیر منابع آب نیز مواجهیم .
اسفند سال ۹۶ کارگروهی در دولت تحت عنوان کارگروه ‘سازگاری با کم آبی’ با عضویت ۴ وزیر و ۲ معاون رییس جمهور با مسئولیت وزیر نیرو برای تشکیل شد .
این کارگروه به منظور سیاستگداری و برنامه ریزی متناسب با کاهش بارندگی و کم ابی ها تشکیل شد.
گفتنی است در نشستی که امروز در باشگاه برق ساری برگزار شد از سامانه موبایلی ‘نظام بررسی و پذیرش پیشنهادات’ رونمایی شد .
این سامانه در سال ۸۰ توسط شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان اجرا شد و هدف آن استفاده از نظرات ، طرح ها و برنامه های پیشنهادی تمامی نیروهای توانیر برای بهبود خدمات ، صرفه جویی در هزینه ها و ارائه بهترین طرح ها در حوزه تولید و توزیع برق بود .
علاوه بر این ،نیروهای شرکت نفت و آب منطقه ای و برخی دستگاه های دیگر نیز می توانند به این سامانه دسترسی داشته باشند و پیشنهادها و طرح های خود در زمینه بهبود خدمات و صرفه جویی در منابع انرژی ارائه نمایند .
۷۳۳۵/۱۸۹۹انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید