خانه / دسته‌بندی نشده / مسیرهای جدید جاده هراز در سفرهای نوروزی زیر بار ترافیک می رود

مسیرهای جدید جاده هراز در سفرهای نوروزی زیر بار ترافیک می رودبه گزارش خبرنگار ایرنا ، این مسیرها در چهار قطعه جداگانه در طول مسیر جاده هراز از سال ها پی در دست ساخت بود که به علت شرایط ویژه زمین شناسی و آب و هوائی تکمیل آنها زمانبر شده بود.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت که قطعات آماده شده روز شنبه ۲۶ اسفند ماه جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره برداری می شود تا همزمان با سفرهای نوروزی زیر بار ترافیک قرار بگیرد.
عبدالله بهادری افزود : یکی از این قطعه های آماده بهره برداری در محدوده ‘ کلرد ‘ به ‘ چلاو ‘ حدفاصل کیلومتر ۲۴ جاده هراز در مسیر تهران به آمل به طول دو و نیم کیلومتر است که یک دستگاه پل ۲۵ متری هم در این مسیر ساخته شده است.
وی افزود : قطعه دوم در محدوده ‘ سیاه بیشه ‘ تا ‘ لهاش ‘ واقع در کیلومتر ۳۵ جاده هراز به طول حدود سه و نیم کیلومتر است که در این قطعه هم یک رشته تونل به طول یکهزار و ۱۰۰ متر و یک دستگاه پل به طول ۳۰ متر ساخته و آماده بهره برداری شده است .
مدیرکل راه وشهرسازی مازندران قطعه سوم را به طول یکهزار و ۱۰۰ متر در منطقه ‘ بایجان ‘ در کیلومتر حدود ۷۰جاده هراز معرفی کرد و گفت که در این قطعه هم یک رشته تونل ۷۵۰ متری ساخته شده است .
وی اضافه کرد : چهارمین قطعه آماده بهره برداری به طول یک کیلومتر در محدوده ‘ لاسم’ در کیلومتر حدود ۹۰ جاده هراز در مسیر تهران به آمل است که در این قطعه هم دیوارسازی به طول یک کیلومتر انجام شده است .
بهادری هزینه اجرای این طرح ها را در مجموع حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، چهار خطه کردن جاده هراز از سال ۸۹ آغاز شد و قرار بود در مدت پنج سال به پایان برسد.
وزارت راه و شهرسازی تعریض جاده هراز را به سه اولویت شامل اولویت اول حد فاصل آمل – بایجان به طول ۶۲ کیلومتر ، اولویت دوم در محدوده آبشار تا لاسم به طول ۷٫۵ کیلومتر و اولویت سوم نیز حدفاصل لاسم تا بایجان به طول ۲۹ کیلومتر تقسیم کرد.
با تکمیل مسیرهای باقی مانده این سه اولویت ، تعریض و چهار خطه کردن تمامی ۱۰۱ کیلومتر جاده هراز در حوزه استحفاظی مازندران به پایان می رسد.
وزارت راه و شهرسازی پیش بینی کرده است که تکمیل اولویت سوم این طرح تا سال ۹۷ به درازا بکشد ولی مسیر باقی مانده اولویت اول و دوم در سال ۹۶ پایان خواهد یافت.
هراز ، یکی از کوتاه‌ترین و زیباترین جاده های کشور است که به صورت میانگین روزانه ۲۱ هزار دستگاه وسیله نقلیه از آن عبور می کند.
وزارت راه و شهرسازی در دولت تدبیر و امید ساخت و تکمیل این جاده را در اولویت قرار داد و برنامه ریزی کرد که در صورت تخصیص بموقع اعتبارت هر ۶ ماه ۱۰ کیلومتر از طرح را به بهره برداری برساند.
۷۳۲۷/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید