خانه / دسته‌بندی نشده / مسابقات بین المللی شطرنج ‘جام کارون’ در اهواز آغاز شد

مسابقات بین المللی شطرنج ‘جام کارون’ در اهواز آغاز شدعبدالامیر خطیب زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این رقابت ها با حضور شطرنج بازان ۱۷ کشور دنیا در دو بخش آقایان و بانوان به میزبانی اهواز برگزار می شود که حضور استاد بزرگ های شطرنج دنیا، اعتبار خاصی به این مسابقات می دهد.
وی با اشاره به حضور بیش از ۳۰ شطرنج باز خارجی در این رقابت ها گفت: این مسابقات در سه جدول C،B،A برگزار می شود که در گروه A استاد بزرگ های جهان با یکدیگر به رقابت می پردازند؛ در گروه B بازیکنان زیر رنکینگ ۲ هزار و ۱۰۰ حضور دارند همچنین در جدول C این مسابقات شطرنج بازان زیر ۱۴ سال قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه جدول مسابقات به یکدیگر ارتباطی نداشته و تمامی شطرنج بازان با توجه به رنکینگ خود در جدول تعیین شده به رقابت می پردازند گفت: در جدول A این پیکارها، ۲۰ استاد بزرگ از کشورهایی همچون اسپانیا، ازبکستان، ارمنستان، هند، تونس، روسیه و ایران حضور دارند.
خطیب زاده به حضور احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج کشورمان در این رقابت ها اشاره کرد و افزود:همچنین پوریا دریمی، امیر رضا پوررمضانعلی، مسعود مصدق پور، همایون توفیقی، شاهین لطفعلی زنگنه و حسن عباسی فر دیگر استاد بزرگ های ایرانی حاضر در مسابقات هستند.
وی در ادامه با بیان اینکه ۱۵۰ بازیکن خوزستانی در این مسابقات فرصت خود نمایی خواهند داشت گفت: این پیکارها زمینه ساز شکوفایی بیشتر شطرنج خوزستان خواهد بود و فرصت مناسبی برای بروز توانایی و استعدادهای بازیکنان خوزستان است و امیدواریم علاقه مندان به این رشته استقبال خوبی از مسابقات داشته باشند.
به گزارش ایرنا پنجمین دوره رقابت های بین المللی شطرنج جام کارون با حضور کشورهای اسپانیا، ازبکستان، ارمنستان، گرجستان، روسیه، هند، ایرلند، سری لانکا، تاجیکستان، تونس، آذربایجان، افغانستان، عراق، دانمارک، چک، ترکیه و ایران از ۲۸ بهمن به مدت هشت روز در سالن چند منظوره هتل نیشکر اهواز برگزار می شود.
۹۸۷۹/ ۶۰۳۷
خبرنگار: محمد شاکری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید