خانه / دسته‌بندی نشده / مرزهای کشور برای سفرهای نوروزی امن است

مرزهای کشور برای سفرهای نوروزی امن استبه گزارش ایرنا سردار قاسم رضایی که برای سرکشی از مرزهای سیستان و بلوچستان بعد از حادثه تروریستی سراوان به این استان سفر کرد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در زاهدان اظهار داشت: تقویت مرزهای مشترک با ایران و مبارزه با تروریست ها جزء برنامه های مهم دستگاههای امنیتی و نظامی دولت پاکستان است و با آغاز این قبیل اقدامات از سوی کشور همسایه و اقتدار نیروهای مرزبانی ایران اسلامی و برقراری گشت های مشترک از این پس شاهد برخورد قاطع با مخلان امنیت خواهیم بود.
وی افزود: عوامل گروهک های تروریستی و اشرار مسلح که اخیرا با یک دستگاه خودروی حامل مهمات و مواد انفجاری قصد انجام عملیات انتحاری در منطقه را داشتند با هوشیاری همه غیور مردان جمهوری اسلامی ایران اعم از سپاه پاسداران و مرزبانان منهدم شدند.
وی افزود: بلافاصله بعد از این اتفاق در مرز سراوان، موضوع به پاکستان منعکس شد و تیمی از این کشور برای بررسی موضوع آمد و دنبال رد زنی مسیر این گروهک تروریستی هستند.
وی خاطر نشان کرد: جنازه ها، اسناد و سیستم هایی که این گروهک برای کارهای انتحاری داشت در اختیار ایران قرار دارد.
فرمانده مرزبانی کشور گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران با عاطفه است و درهای رحمت را برای تمامی هموطنان فریب خورده باز گذاشته است اشرار و تروریست های فریب خورده اگر عاقل باشند به دامن ملت باز می گردند چرا که مزدوری آنان جز افزایش نفرت مردم و تلفات تحمیل شده برای خودشان چیز دیگری نخواهد داشت.
سردار رضایی افزود: بر اساس نظرخواهی بعضی از دستگاهها تمام مردم سیستان و بلوچستان به ویژه عزیزان بلوچ که گروهک های تروریستی در پوشش لباس آنان اقدامات تخریبی و جنایتکارانه انجام می دهند از این افراد نفرت دارند.
وی اظهار داشت: دولت پاکستان اذعان دارد بخشی از منطقه بلوچستان این کشور به دلیل رخنه کردن گروه هایی ناامن است و مسئولان امنیتی حتی نظامی خود پاکستان پاکسازی این منطقه و تقویت مرز مشترک با ایران را در برنامه دارند.
وی گفت: ارتباط خیلی خوبی با افغانستان و پاکستان داریم به طوری که همین ۲ هفته گذشته با مسئولان وزارت دفاع افغانستان نشستی داشتیم و موضوعاتی را مطرح کردیم که هماهنگی هایی به دنبال داشت.
فرمانده مرزبانی ناجا افزود: تقریبا هدف های ۲ کشور در این نشست ها مشترک بود و در موضوع مرز افغانستان با ایران از جمله مرزی که در سیستان و بلوچستان در حوزه سیستان داریم روند خوبی با دولت افغانستان و حتی مجموعه وزارت دفاع این کشور آغاز شده است.
سردار رضایی ادامه داد: در حوزه مرز مشترک با پاکستان نیز مطالباتی از قبل داشتیم که با توجه به برگزاری نشست هایی در سطوح مختلف دولتی و مرزی با این کشور در سال ۹۶، اکنون پاسخگوی این مطالبات هستند.
وی مدیریت مشترک مرز ایران و پاکستان را از جمله این مطالبات برشمرد و تصریح کرد: این مطالبه چندین ساله ایران برای مبارزه با مزدوران در منطقه بود که سال ۹۶ به بار نشست و نتیجه آن تشکیل گشت های مشترک مرزبانان ایرانی با مرزبانان و مسئولان پاکستانی است.
وی تاکید کرد: تمام مرزهای سیستان و بلوچستان امن و آماده هر گونه سرمایه گذاری است و مسافران با خیال راحت می توانند با حضور در تمام نقاط این استان از جذابیت ها و ظرفیت های بالای گردشگری آن دیدن کنند.
**مرزبان ربوده شده ایرانی در سلامت است
فرمانده مرزبانی ناجا در رابطه با وضعیت سعید براتی مرزبان ربوده شده گفت: این سرباز زنده است و به جد پیگیر آزادی و بازگشت وی به آغوش خانواده اش هستیم.
به گزارش ایرنا، ۱۲ نفر از ماموران مرزبانی نیروی انتظامی متشکل از سه نیروی کادر و ۹ سرباز وظیفه اوایل اردیبهشت ماه امسال در منطقه مرزی چاهندو میرجاوه سیستان و بلوچستان به هنگام تعویض پست، مورد حمله و کمین تروریست ها قرار گرفتند که در این میان سعید براتی یکی از سربازان وظیفه ربوده شد.
سردار رضایی با قدردانی از همکاری اقشار مختلف مردم مرزدار و غیور سیستان و بلوچستان با مرزبانان در تامین امنیت گفت: بیش از ۷۰ تن مواد مخدر در ۱۱ ماه گذشته در مرز شرقی کشور کشف شده است.
وی افزود: تلاش داریم سیستم پهباد در حوزه مرزهای خشکی و دریا تقویت شود.
وی گفت: با توجه به سخت بودن فعالیت مرزبانان اسفند امسال در مقایسه با اسفند سال قبل بیش از ۳۵ تا ۴۰ درصد برای آنان مزایا و افزایش حقوق اعمال شده است.
به گزارش ایرنا، سیستان و بلوچستان پیشرو ترین استان در جهان از لحاظ مبارزه با مواد خانمان سوز مخدر است.
این استان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع (معادل ۵/۱۱درصد مساحت کشور) افزون بر ۱۱۰۰ کیلومتر مرز زمینی با افغانستان و پاکستان دارد.
۳۰۴۲**۶۰۸۱انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید