خانه / دسته‌بندی نشده / مردم با حمایت فلسطین از بشریت دفاع کردند

مردم با حمایت فلسطین از بشریت دفاع کردندبه گزارش ایرنا، آیت الله محسن اراکی روز جمعه در جمع راهپیمایان روز قدس شهرستان اراک در مصلی بیت المقدس این شهر، افزود: دوران رژیم غاصب اشغالگر اسرائیل روبه پایان است و سرانجام مسلمانان با مشت های آهنین خود بر این غده سرطانی پیروز می شوند.
وی بیان کرد: حضور راهپیمایان روزه دار در اجتماع قدس نشان از درک عمیق آنان از بیداری اسلامی و مفاهیم انسانی دارد و شرکت در این آیین گامی ارزشمند به سوی نابودی ظلم و زیاده خواهی جنایتکاران زمان است.
نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: حدود ۷۰ سال است که رژیم نامشروع اسرائیل با کمک استکبار جهانی، انگلیس و سایر قدرت های هم پیمان شکل گرفته اما مقاومت اسلامی این قدرت پوشالی را درهم خواهد شکست.
وی خاطر نشان کرد: فلسطین سرزمینی است که مرز آن معین، ملت آن شناخته شده و دارای حکومت است اما انگلیس در اقدامی یهودیان ساکن در آلمان، انگلیس، آفریقا، روسیه و سرزمین های دیگر را جمع کرد و به آنان وعده تشکیل یک دولت یهودی در سرزمین فلسطین را داد.
آیت الله اراکی گفت: اساس این رژیم جعلی مبتنی بر غصب، اشغالگری، کشتار مردم مظلوم و آواره کردن انسان های بی گناه بوده و به همین دلیل دوام نخواهد داشت.
وی اظهار داشت: اسرائیل یک باند مسلح اشغالگر ترویستی است که کاری جز کشتن مردم، ربودن اموال آنان و آواره کردن انسان های بی پناه ندارد.
نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری افزود: دولت رسمی و قانونی باید از سه عنصر مرزهای مشخص جغرافیایی، تثبیت حاکمیت و ملت شناخته شده و دارای هویت برخوردار باشد که اسرائیل غاصب هیچکدام از این عناصر را ندارد.
آیت الله اراکی بیان کرد: حاکمیت این رژیم غاصب نیز حتی برای یک روز تثبیت نشده و از زمان شکل گیری آن تاکنون مدام با خود و همسایگانش در جنگ بوده است.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: منطقه غرب آسیا، ایران، عربستان، عراق، فلسطین، لبنان و سوریه قلب جهان به شمار می رود زیرا شمال و جنوب و شرق و غرب عالم را به هم ارتباط می دهد و بزرگترین آبراه های استراتژیک و منابع انرژی در این مناطق است و این امتیاز های ویژه دشمنان را جری کرده که بر این خطه دست اندازی کنند.
آیت الله اراکی اضافه کرد: فساد اسرائیل سراسر دنیا را فرا گرفته و این رژیم منحوس بازوی اصلی تشکیل داعش بود اما آتش داعش منطقه خاورمیانه را تنها فرا نگرفت بلکه اروپائیان نیز از ترکش های آن بی نصیب نماندند.
وی عنوان کرد: اسرائیل و دیگر دشمنان اسلام از هر راهی به دنبال ایجاد تفرقه بین کشورهای منطقه هستند و جنگی که در سوریه شکل گرفت توسط اسرائیل کلید خورد.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اگر توطئه اسرائیل در سوریه موفق می شد، آنان عراق را تسخیر می کردند و مرزهای ایران در تهدید قرار می گرفت در حالیکه با مقاومت اسلامی این توطئه ها درهم شکست.
آیت الله اراکی افزود: این توطئه توسط سربازان رشید سپاه اسلام و رهنمودهای هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در نطفه خفه شد و این کار بسیار ارزشمند و قابل تقدیری بود.
وی بیان کرد: مسئله فلسطین فرای مرزهای جغرافیایی است و به عنوان معضلی برای همه جهان اسلام است و سکوت در برابر آن خیانتی بزرگ محسوب می شود.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: سکوت در مقابل جنایات اسرائیل به معنی آن است که به آمریکا، اسرائیل و انگلیس و سایر دشمنان اسلام اجازه ظلم و تجاوز بیشتر داده شود.
آیت الله اراکی عنوان کرد: دفاع از فلسطین وظیفه ای ملی، انسانی و دینی است و جامعه یکپارچه مسلمانان باید از عضو به درد آمده فلسطین با همه توان دفاع کند.
نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: نفوذ فرقه تشیع انگلیسی یکی از اهداف دشمنان است و در این راستا ۳۸ شبکه ماهواره ای به زبان های مختلف ایجاد کرده اند که همه باید بسیار مراقب باشند.
آیت الله اراکی، از نفوذ دشمن در جبهه های اقتصادی و فرهنگی به عنوان هدف دیگر دشمنان علیه نظام اسلامی یاد کرد و گفت: مسئولان باید در زمینه اقتصادی با افرادی که قصد ایجاد اخلال در امور را دارند برخورد کنند و در زمینه امور فرهنگی نیز بیش از پیش هوشیار و حساس باشند.
وی گفت: ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس با مدیریت جنگ، اراده، پشتکار و توکل برخدا به پیروزی رسید و اجازه نداد یک وجب از خاک کشورش به دست بیگانگان برسد و امروز نیر در شرایط تحریم اقتصادی همه باید با صبر و مقاومت در صحنه باشند.
راهپیمایی روز قدس در ۱۲۱ نقطه از استان مرکزی برگزار شد که در اراک از میدان شهدا آغاز و با حضور پرشور مردمی تا مصلی بیت المقدس این شهر انجام شد.
۳۰۰۵/۶۰۱۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید