خانه / دسته‌بندی نشده / مربی ورزش ، پست استخدامی قهرمانان ورزشی شد

مربی ورزش ، پست استخدامی قهرمانان ورزشی شدژاله فرامرزیان شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود : اجرای آیین نامه استخدام قهرمانان بازی های آسیایی ، جهانی ، المپیک و پاراالمپیک در مسیر اجرا با مشکلاتی همراه شد که یکی از آنها پست سازمانی بود .
وی عدم نیاز و متناسب نبودن رشته شغلی را علت اجرایی نشدن آیین نامه استخدامی قهرمانان ورزشی دانست و گفت : با پیگیری هایی که وزارت ورزش انجام داد ، سازمان امور اداری و استخدامی عنوان شغلی مربی ورزش را برای دستگاههای اجرایی تعریف کرد .
معاون وزیر ورزش و جوانان افزود : هر دستگاه اجرایی که امکان ایجاد این پست شغلی را با جا به جایی برخی از پست های شغلی موجود خود داشته باشد ، می تواند از ظرفیت قهرمانان کشور به عنوان مربی ورزش استفاده کند.
** ۶۱ قهرمان ورزشی ، متقاضی استخدام شدند
فرامرزیان تعداد قهرمانان ورزشی متقاضی استخدام در دستگاههای اجرایی را ۶۱ نفر اعلام کرد و گفت : پارسال ۲ نفر از قهرمانان ورزشی به استخدام ادارات در آمدند.
وی با اعلام این که مراحل استخدام ۱۲ تن از قهرمانان نیز اکنون در دستگاههای اجرایی در حال طی شده است ، افزود : همچنین به مدیران کل ورزش و جوانان استان های تاکید شد تا قهرمانان ورزشی مشمول این آیین نامه را در ادارات خودشان استخدام کنند.
معاون وزیر ورزش سطح پست مربی ورزش را کارشناسی اعلام کرد و گفت که قهرمانان ورزشی از طریق استخدام با این پست می توانند به عنوان کارشناس ، مدیر پیگیری و انجام امور ورزشی و جذب اعتبارات سهم ورزش در هر دستگاه اجرایی شوند.
وی افزود : امیدواریم با جا افتادن این پست در ادارات ، بستری فراهم شود تا قهرمانان ورزشی با استخدام در دستگاههای اجرایی به مدافعان ورزش در این دستگاهها چه از لحاظ انجام فعالیت ورزشی پرسنل و چه در زمینه جذب اعتبارات یک درصدی مجموعه ها تبدیل شوند.
آیین نامه استخدام قهرمانان بازی های آسیایی ، جهانی ، المپیک و پارالمپیک سال ۱۳۹۵ در نشست هیات دولت مصوب شد .
براساس مفاد این آیین نامه ، قهرمانان بازی های المپیک شامل نفرات اول تا سوم و قهرمانان اول و دوم مسابقات قهرمانی جهان، نفرات اول، دوم و سوم بازی های آسیایی و مسابقات جهانی در رشته های ورزشی تحت پوشش کمیته بین المللی المپیک موسوم به ‘ آی او سی IOC ‘ قرار می گیرند.
همچنین هر سه مورد در رشته های فردی و گروهی و مقام های اول تا سوم جام جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال و همچنین یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک شامل نفر اول در رشته انفرادی و همچنین تمامی نفرات در رشته های گروهی با تائید وزارت ورزش و جوانان بدون برگزاری آزمون استخدامی در وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استخدام خواهند شد .
فرامرزیان همچنین در پاسخ به پرسشی در باره چگونگی جبران کم توجهی های گذشته در تخصیص بودجه به ورزش بانوان ، گفت که امسال بودجه بخش بانوان از بخش جوانان به طور کامل تفکیک شد و در اختیار ورزش بانوان استان ها قرار می گیرد .
۲۰۹۶/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید