خانه / دسته‌بندی نشده / محدود کردن فقر مفرط و اشتغال فراگیر ماموریت دولت است

محدود کردن فقر مفرط و اشتغال فراگیر ماموریت دولت استبه گزارش خبرنگار ایرنا ، علی ربیعی شنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان های نوشهر ، چالوس و کلاردشت که در بندر نوشهر برگزار شد ، افزود : دولت چنین ماموریتی را در دستور کار قرارداده تا ۲ نسل انقلاب را که اکنون در آستانه چهلمین سال آن هستیم ، با مفاهیم انقلاب اسلامی آشنا سازد.
وی اظهارداشت : امروز خیلی از کشورهای دارای اقتصاد بزرگ برای ایجاد حدود ۷۰۰ هزار شغل در سال با مشکلات فراوانی مواجه هستند ، اما طبق وعده ای که داده ایم باید دستکم سالی یک میلیون شغل ایجاد کنیم .
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : باید با سختکوشی ، عقلانیت و مدارا ، در زندگی مردم بویژه قشرهای ضعیف جامعه تغییر ایجاد کنیم و برای تحقق این مهم باید به جای ۱۰ ساعت در شبانه روز ، حدود ۱۵ ساعت تلاش کرد.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی ، بروز بلایای طبیعی و غیرطبیعی در کشور افزود : امروز با توجه به بحران کم آبی ، ریز گردها ، بی مبادلاتی در مدیریت صندوق های بازنشستگی و دیگر مشکلات باید با مدارا و سختکوشی بر این مشکلات فائق آئیم و آنها را یکی پس از دیگری حل کنیم .
ربیعی گفت : این دولت سعی دارد تا با بهره گیری از همه ظرفیت ها ، پاسخگوی حل مشکلات باشد تا از ایجاد وضعیت بحرانی در آینده کشور جلوگیری شود.
وی با یادآوری خاطرات دوران انقلاب اسلامی و تشریح دستاوردهای بزرگ در نظام اسلامی ، افزود : متاسفانه جنگی که حدود هشت سال برملت ایران تحمیل شد انرژی و روح این انقلاب را گرفت ، در حالی که در سایه این انقلاب خیلی می توانستیم برای توسعه همه جانبه کشور تلاش کنیم .
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد : باید به متن انقلاب بازگشت چرا که نقش تعیین کننده ای در مسیر پیشبرد و آبادانی نظام اسلامی دارد و نکته مهم تر آن که باید روی نابرابری ها و رفع فقر در کشور تلاش های بیشتری کرد.
ربیعی همچنین فعالیت های وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری را تشریح کرد و گفت : از میزان کل اعتبار این وزارتخانه حدود ۳۳۰ میلیارد تومان آن امسال برای اشتغال فراگیر پیش بینی شده که سهم شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت از این اعتبار حدود ۳۴ میلیارد تومان بوده است.
وی افزود : این اعتبار رقم کمی نیست ، برای این که اگر به طور متوسط برای هرشغلی حدود ۵۰ میلیون تومان در نظرگرفته شود می توان در شهرستان های غرب مازندران در حوزه طبیعت گردی ، بوم گردی ، پرورش گل و گیاه ، ماهی و بوم گردی که رسته اول قرار دارد، مشاغل زیادی ایجاد کرد.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : امروز طبق آمار رسمی دست کم ۱۲ هزار نفر جویای کار در مازندران شناسایی شده اند و باید منطبق با مزیت های این منطقه برای این افراد شغل ایجاد کرد و تحقق این مهم به سختکوشی ، تلاش های شبانه روزی مسئولان این استان مرتبط است.
وی افزود : هر چند دولت تدبیر و امید توانست از مجموع ۱۳ هزار کارگر ساختمانی زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی ، ۵۰ هزار کارگر بیمه شده در این استان را افزایش دهد ولی باید برای ایجاد اشتغال تلاش کرد و هدف جذب منابع نیست .
ربیعی همچنین خواستار توجه جدی مسئولان به صندوق بیمه عشایر و روستائیان در مازندران شد و تاکید کرد : نباید طوری برنامه ریزی شود تا سالمندان در روستاها دچار فقر شوند .
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سفر دو روزه اش به مناسبت دهه فجر به مازندران را از عصر امروز شنبه شروع کرد.
وی امروز علاوه بر شرکت در مراسم افتتاح مرکز تصویربرداری و طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی رازی شهرستان چالوس ، در نشست شورای اداری شهرستان های نوشهر ، چالوس و کلاردشت که در نوشهر برگزار شد ، شرکت کرد.
شرکت در راهپیمائی ۲۲ بهمن در جمع راهپیمایان شهرستان ساری و سخنرانی در این مراسم و افتتاح چند طرح تامین اجتماعی در قائمشهر و دیدار با تعدادی از خانواده های شهدای مازندران هم برنامه های روز یکشنبه ربیعی در سفر به مازندران است.
خبرنگار : مهراب زکی پور ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۷۰۷۸ /۱۶۰۲/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید