خانه / دسته‌بندی نشده / مجوز جدیدی برای ایجاد واحد تولید کاشی صادر نمی شود

مجوز جدیدی برای ایجاد واحد تولید کاشی صادر نمی شودکد خبر :۶۲۶۷۳۱۰ زمان انتشار:۱۳۹۶/۸/۳۰ ۲۳:۴۵

سیف الله امیری روز سه شنبه در همایش مدیران تولید و فنی کارخانجات تولید کاشی و سرامیک ایران در دانشگاه یزد افزود: ظرفیت تولید کاشی و سرامیک از ۲۸ میلیون مترمکعب در دهه های گذشته به ۵۵۰ میلیون مترمربع در سال رسید و به زودی ظرفیت تولید آن به بیش از یک میلیون مترمربع خواهد رسید.
وی با بیان اینکه ایران از نظر تولید واقعی رتبه چهارم و از نظر ظرفیت اسمی نصب شده، رتبه ششم جهان در تولید کاشی و سرامیک را داراست، افزود: هم اکنون در دنیا ۱۲ میلیارد مترمربع کاشی تولید می شود که ۷۰ درصد آن مربوط به کشورهای آسیایی است.
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: هم اکنون چین ۵٫۵ میلیارد مترمربع و هند یک میلیارد مترمتربع کاشی و سرامیک دنیا را تولید می کند و در کنار آنها ترکیه قرار دارد که هر سه کشور ، رقبای جدی ایران محسوب می شوند.
امیری خاطرنشان کرد: عراق عمده ترین مقصد صادرات کاشی ایران است ولی با این وجود سالانه سه میلیون مترمربع واردات نیز داریم که مقدار ناچیزی در برابر تولید ۳۰۰ میلیون مترمکعبی در سال ۹۵ است.
وی در حاشیه این همایش و در جمع خبرنگاران نیز با تأکید بر لزوم تشکیل کنسریوم صادرات کاشی و سرامیک در کشور، تدوین سند صادرات تولید کاشی و سرامیک را از اهداف وزارتخانه برشمرد.
وی افزود: پیگیری برای تامین مالی واحدهای دارای مشکلات مالی، بررسی مشکلات مالیاتی، رفع مشکلات نبود کنسرسیوم‌های تامین مواد اولیه و صادرات محصولات از دیگر مواردی است که وزارتخانه پیگیری می کند.
این مسئول یادآور شد: نبود کنسرسیوم‌های صادراتی و نیز نبود یا کمبود رایزن اقتصادی در سفارتخانه های ایران در کشورهای مقصد صادرات سبب شده تا اغلب صنایع از جمله صنعت کاشی و سرامیک هم در بحث واردات مواد اولیه و هم در امر صادرات با مشکلاتی مواجه شود.
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: تشکیل این کنسرسیوم می تواند علاوه بر تسهیل در صادرات زمینه جلوگیری از صادرات کالاها و محصولات بی کیفیت خارجی و نیز توجه ویژه به محصولات با کیفیت را فراهم کند.
امیری با بیان اینکه هم اکنون ۵۰ درصد کاشی و سرامیک تولید در کشور استفاده و بقیه به سایر کشورها صادر می شود،گفت: افزایش تعرفه های گمرکی نیز در واقع برای حمایت از تولیدات داخلی است ضمن آنکه امکان واگذاری معادن خاک صنعتی به تولیدکنندگان کاشی و سرامیک وجود دارد .
۱۹۶۸/ ۲۰۴۷ خبرنگار : محمودرضا رحمانی ** انتشار:عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید