خانه / دسته‌بندی نشده / مجموعه‌های نظارتی افراد توانمند را به عنوان مدیر معرفی کنند

مجموعه‌های نظارتی افراد توانمند را به عنوان مدیر معرفی کنند

به گزارش ایسنا، محمد تقی زاده در نشست مشترک مسئولین حراست و بازرسی شهرداریهای استان تهران گفت: جامع انسانی برای اداره مطلوب خود نیازمند ایجاد ساختارهایی هستند که ساختارهای اداری بخشی از آن است این ساختارها برای ایجاد آسایش و آرامش است که البته این موارد در سایه تحقق امنیت به وجود می آید.

وی افزود: اینکه مردم بتوانند در حوزه سرزمینی خود آسایش و آرامش داشته باشتگند قطعا از مدیران مسئولین خود انتظار مسئولیت پذیری و پاسخگویی دارند. مجموعه دستگاه های نظارتی شامل بازرسی و حراست می توانند زمینه ساز این آسایش و امنیت باشند.

وی ادامه داد: یکی از مشخصههای اصلی حراست وبازرسی رعایت اخلاق و اخلاق مداری است. قانون مداری یکی دیگر از سرفصل های مجموعه حراست و بازرسی است و مردم توقع دارند که این مجموعه ها بیشتر رعایت قانون کنند. داشتن روحیه فساد و فساد ستیزی یکی دیگر از ویژگیهای مجموعههای حراست و بازرسی است. 

وی تاکید کرد: عدم اعمال نظرات شخصی و در برخی موارد شیوههای تنگ نظرانه یکی دیگر از راههای تحقق اهداف سازمانی حراست و بازرسی است. اعمال اقدامات پیشگیرانه یکی از سرفصلهای فعالیتهای دستگاه‌های نظارتی نظیر حراست و بازرسی است. شناسایی نقاط قوت و ضعف یکی از پیش نیازهای اعمال اقدامات پیشگیرانه است. 

معاون استاندار تهران تاکید کرد: دستگاههای نظارتی باید هدفشان معطوف به افزایش میزان سطح رضایتمندی مردم باشند و مردم مجموعههای حراست و بازرسی را پناهگاه امن خود تلقی می کنند. حراست و بازرسی باید با مشاوره صحیح و پرهیز از اعمال نظرات شخصی و سلیقهای به مدیران دستگاهها مشاوره دهند. یکی از خلاءهای جدی که مشاهده می کنیم میزان رضایتمندی مردم از دستگاه رو به افول است و این امر نیاز به نگاه آسیب شناسانه دارد. 

وی افزود: شناسایی افراد دلسوز و آگاه برای تصدی مشاغل مدیریتی یکی دیگر از وظایف حراست و بازرسی است. رسالت مجموعههای نظارتی مچ گیری نیست بلکه باید با مشاوره صحیح جسارت و ریسک‌پذیری مدیران را در بین مدیران استان تهران تقویت کنیم و برخی مدیران دارای نگاهی انفعالی هستند.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری تهران تقی زاده ادامه داد: معمولا فاصلهای بین مدیران و دستگاههای نظارتی وجود دارد و میتوان با تعامل دوجانبه این خلاء را پر کرد.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

کاهش قابل توجه زمین‌خواری با صدور اسناد تک برگی

علینقی حیدریان در گفت و گو با ایسنا افزود: کاداستر منابع ملی یا صدور اسناد …

پاسخی بگذارید