خانه / دسته‌بندی نشده / ماندگاری شبانه مسافران نوروزی در مازندران هفت درصد بیشتر شد

ماندگاری شبانه مسافران نوروزی در مازندران هفت درصد بیشتر شدمهران حسنی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : این مسافران از ۲۷ اسفند پارسال وارد مازندران شدند و در اقامتگاههای رسمی استان اقامت داشتند.
ستاد خدمات سفر نوروزی مازندران امسال حدود ۸۵۰ هزار نفر شب ظرفیت در اقامتگاههای رسمی برای مسافران نوروزی آماده کرده بود.
حسنی همچنین به کنترل و نظارت بر تاسیسات گردشگری اشاره کرد و گفت که تا کنون بیش از یک هزار و ۳۰۰ مورد بازدید انجام شده است که طی آن ۲۶ مورد تذکر کتبی به متخلفان داده شد و ۳۴ مورد هم به خاطر ارائه خدمات مطلوب تشویق شدند .
معاون میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه بیشترین موارد تخلف مربوط به رعایت نکردن مسائل بهداشتی بود ، افزود : فعالیت ۲۲ واحد گردشگری و اقامتی هم تاکنون به خاطر رعایت نکردن مسایل بهداشتی متوقف شده است .
وی با اعلام این که بسیاری از مسافران مازندران در سفر به این استان روستاها را به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد حضور و اقامت خود انتخاب می کنند ، گفت : از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از ۲۹۱ هزار نفر شب اقامت در روستاهای استان ثبت شد.
وی جاذبه های طبیعی از قبیل جنگل ، مزارع کلزا و فصل کشت برنج در شالیزارها را فرصتی خوب و مناسب برای مسافران دانست تا از این بخش جاذبه های روستاهای استان برخوردار شوند .
مازندران بیش از سه هزار روستا و آبادی دارد و در تعطیلات نوروزی گذشته حدود یک میلیون گردشگر به این روستاها سفر کرده و اقامت داشتند.
حسنی با اشاره به جابه جایی مسافران با وسائل نقلیه کرایه ای اظهار کرد : تا کنون سه هزار و ۷۲۰ دستگاه خودرو سواری کرایه ای و ۸۱۹ دستگاه اتوبوس وارد استان شدند.
معاون گردشگری با اشاره به اینکه ستاداجرایی خدمات سفر مرکز مدیریت و برنامه ریزی خدماتدهی به مسافران نوروزی در مازندران است ، گفت : اعضای کمیته های ۱۲ گانه این ستاد از ۲۶ اسفند سال گذشته فعالیت خود را آغاز کردند و تا ۱۴ فروردین امسال این فعالیت ادامه خواهد داشت .
۷۳۳۵/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید