خانه / دسته‌بندی نشده / لیگ برتر فوتبال؛ جدال های شبه رنگی و شهرآورد اصفهان درهفته نوزدهم

لیگ برتر فوتبال؛ جدال های شبه رنگی و شهرآورد اصفهان درهفته نوزدهمبه گزارش ایرنا؛ دیگر زمان فرصت سوزی برای تیم ها در لیگ امسال تمام شده و امتیاز از دست دادن برای هرتیمی جبران نشدنی خواهد بود به همین خاطر ریسک کمتری را از تیم ها در ادامه این لیگ شاهد هستیم و کسب چهار تساوی در هفته هجدهم رقابت های لیگ برتر شاهدی بر این مدعا است.
علاوه بر این در رقابت های هفته گذشته تنها ۱۴ بار توپ از خط دروازه ها گذشت و این بدان معنی است که در هر بازی به طور میانگین ۷۵/۱ گل زده شده است.
با این تفاسیر چنانچه تقسیم بندی تیم ها به سه گروه مدعیان کسب عنوان قهرمانی، مدعیان کسب سهمیه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و تیم هایی که تنها برای بقا درلیگ برتر می جنگند را قبول داشته باشیم، حساسیت لیگ در هفته باقی مانده برایمان قابل درک تر خواهد بود.
این درحالی است که تکلیف تعدادی از تیم ها و وضعیت شان درلیگ تقریبا مشخص شده و به گونه ای باید گفت که این تیم ها حساب خود را از سایرین جدا کرده اند،اما آنچه که این ترکیب را به هم می زند تیم های لب مرزی با وضعیت خاکستری بوده و این گروه از تیم ها هستند که ترکیب نهایی بخش بندی فوق را مشخص و ترکیب آن را برهم خواهند زد.
درطول برگزاری رقابت های لیگ برتر که از شروع آن تاکنون هجده هفته می گذرد، درکنار مسایل مختلف بارها شاهد گلایه مندی مربیان، بازیکنان،کارشناسان و هواداران از برنامه ریزی فدارسیون فوتبال و سازمان لیگ بوده ایم و بسیاری معتقدند برنامه ریزی فصل هفدهم رقابت های لیگ برتر فدای جام جهانی و صعود تیم ملی به این جام شده است،اما آنچه که تغییر پیدا نکرد و همچنان نیز ادامه دارد، همین روند است و تیم ها دیگر امیدی به بهبودی این شرایط و تغییر برنامه ها ندارند.
با این اوصاف در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال تیم های سرخابی پایتخت در دو جبهه کاملا متفاوت با رقبایی دیدار می کنند که در آن ها به نوعی وابستگی به رقیب دیرینه دیده می شود.
شاگردان برانکو ایوانکوویچ با سیاه جامگان که این روزها رضا عنایتی را روی نیمکت خود دارد مصاف می دهند و شاگردان وینفرد شفر نیز با سایپایی دیدار می کنند که علی دایی هدایت آن را بر عهده دارد، بازی هایی که تعصب و انگیزه و رقابت در آنها حرف اول را می زند و به خوبی بوی شبه رنگی بودن از آن استشمام می شود و همین موضوع این دو دیدار که جمعه ۲۲ دی ماه برگزار می شود را زیباتر خواهد کرد.
در دیگر دیدار مهم هفته نوزدهم جدال دو تیم همشهری سپاهان و ذوب آهن اصفهان دیدنی تر از سایر دیدارها خواهد بود، دیدار رفت دو تیم همشهری درحالی با برتری دو بر صفر سپاهان برابر ذوب آهن تمام شد که شاگردان کرانچار در آن دیدار به واقع تنها از موقعیت ها بهتر استفاده کرد و به پیروزی رسیدند و امیر قلعه نویی سرمربی تیم ذوب آهن درپایان آن بازی از داوری به شدت گلایه کرد و ازبد اقبالی خود و شاگردانش گفت.
با این وضعیت و شرایط فعلی دو تیم در جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر، می توان شاهد یکی از بازی های دیدنی هفته بود تا هم کارشناسان و هم هواداران ازآن لذت ببرند.
البته این اتفاق درحالی شدنی است که کادرفنی دوتیم دست از محافظه کاری برداشته و بازیکنانشان را برای کسب حداقل امتیاز به میدان نفرستند.
در دیگر دیدار مهم این هفته، تیم تراکتورسازی که هفته گذشته ترمز استقلال را پس از چند برد پیاپی کشید و این تیم را در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز متوقف کرد روز پنج شنبه با تیم نفت تهران که شرایط مشابهی دارد و توانست با سرمربی جدید خود تیم پرسپولیس را در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی متوقف کند روبه رو خواهد شد.
به طور یقین هواداران تیم تراکتورسازی برای تماشای این بازی به ورزشگاه تختی تهران خواهند آمد و حضور آنان درورزشگاه خانگی نفت شور و هیجان این بازی را بیش از بیش کرده و جذابیت آن را افزایش خواهد داد.
به طورحتم، تیم حمله کننده در این بازی تیم تراکتورسازی خواهد بود و هومن افاضلی و یارانش از بین دو انتخاب توپ و زمین، زمین را انتخاب کرده وبا ارائه یک بازی تدافعی همانند دیدار برابر پرسپولیس بازی را خواهند بست و تنها چشم به ضد حملات خواهند داشت.
البته سرمربی و بازیکنان تیم رکورددار در تغییرات لیگ برتر، باید بدانند این دیدار در حضور پرشور هواداران تراکتورسازی برگزار می شود و این مساله کار را برای نفتی ها سخت تر از دیدار قبل که بدون حضورهواداران برگزار شد خواهد کرد همچنین شهاب عادلی دروازه بان نفت درصورت قرارگرفتن درترکیب تیمش دیگر نمی تواند همانند بازی قبل برغم اشتباهات فراوان از چاشنی شانس برخوردار شده و دروازه اش را بسته نگه دارد.
از دیدارهای حساس تر هفته نوزدهم لیگ برتر که بگذریم، جدال تیم های پیکان و سپیدرود رشت نیز دیدنی خواهد بود،علی کریمی با سپری کردن یک دوره ناموفق درتیم نفت تهران بار دیگر با هدایت تیمی از خطه شمال کشور به لیگ برتر بازگشته است و به طور حتم او نمی خواهد در دیدار برابر شاگردان مجید جلالی (آقا معلم فوتبال ایران) به سرنوشت بازی هفته گذشته مقابل گسترش فولاد دچار شده و بدون امتیاز زمین را ترک کند.
همچنین در دیگر دیدار مهم این هفته نباید از کنار جدال تیم های جنوبی صنعت نفت آبادان و پارس جم به آسانی گذشت دو تیمی که دراین فصل بازی های خوبی از آن ها شاهد بوده ایم، به طوری که یک تیم هفته ها در صدر بوده و دیگری نیز به رغم مشکلات عدیده تشکیلاتی و مالی هرچند از صدر فاصله گرفته است اما نشان داده به هیچ وجه حریف دست و پا بسته ای برای هیچ تیمی در لیگ برتر و جام حذفی نیست.
دیدار تیم رده دومی فولاد خوزستان با تیم متحول شده گسترش فولاد تبریز در هفته نوزدهم نیز می تواند یکی از بازی های خوب این هفته باشد و باید دیدار نتیجه تفکرات فیروز کریمی و سیروس پورموسوی در تبریز چه نتیجه ای بدنبال خواهد داشت و آیا فولاد همچنان می تواند به عنوان تیم دوم جدول جایگاه خود را تثبیت کند یا جای خود را به پارس جنوبی جم خواهد داد.
جدول کامل دیدارهای هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر ازاین قراراست:
*پنجشنبه ۲۱ دی ماه
پیکان – سپیدرودرشت، ساعت ۱۵
نفت تهران – تراکتورسازی،ساعت ۱۵
استقلال خوزستان – پدیده مشهد، ساعت ۱۵
*جمعه ۲۲ دی ماه
سیاه جامگان – پرسپولیس،ساعت ۱۴:۳۰
گسترش فولاد تبریز – فولاد خوزستان ،ساعت ۱۴:۳۰
سپاهان – ذوب آهن، ساعت ۱۵
استقلال – سایپا ، ساعت ۱۶:۳۵
صنعت نفت آبادان – پارس جنوبی جم،ساعت ۱۷
جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر:
۱-پرسپولیس / ۱۸بازی/ ۴۱ امتیاز
۲-فولاد/ ۱۸بازی / ۳۲ امتیاز
۳- پارس جنوبی جم/۱۸بازی/ ۳۱ امتیاز
۴-استقلال تهران/۱۸بازی/ ۲۷ امتیاز(تفاضل گل ۹)
۵-پیکان/۱۸بازی/۲۷ امتیاز(تفاضل گل ۴ )
۶-سایپا/۱۸بازی/۲۷ امتیاز(تفاضل گل منفی ۵ )
۷-ذوب آهن/۱۸بازی/۲۶ امتیاز(تفاضل گل ۴ )
۸-گسترش فولاد/۱۸ بازی/۲۶ امتیاز(تفاضل گل منفی ۴ )
۹-صنعت نفت آّبادان/۱۸بازی/۲۴ امتیاز
۱۰-پدیده مشهد/۱۸بازی/۲۲ امتیاز
۱۱- تراکتورسازی تبریز/۱۸ بازی/۲۱ امتیاز
۱۲- سپاهان/۱۸بازی/ ۲۰ امتیاز
۱۳- سپیدرود رشت/۱۸بازی / ۱۵ امتیازی
۱۴- نفت تهران/۱۸بازی / ۱۴ امتیاز(تفاضل گل منفی ۱۴ )
۱۵- استقلال تهران/ ۱۸بازی/ ۱۴ امتیاز( تفاضل گل منفی ۱۷)
۱۶- سیاه جامگان/۱۸بازی/ ۱۳ امتیاز
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی.**۹۱۴۴** ۱۷۰۱
خبرنگار:سعید قهرمانی* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید