خانه / دسته‌بندی نشده / لوگوی ‘همدان، پایتخت گردشگری آسیا’ رونمایی شد

لوگوی ‘همدان، پایتخت گردشگری آسیا’ رونمایی شدبه گزارش ایرنا، برنامه رونمایی از لوگوی ‘همدان، پایتخت گردشگری آسیا’، از شبکه استانی همدان به صورت زنده پخش شد و همزمان در برخی شبکه های سراسری سیما نیز به نمایش درآمد.
در این لوگو که توسط اساتید برجسته استان همدان و با موضوع گردشگری طراحی شده است، نمایی از قله الوند به عنوان نماد گردشگری استان همدان جلوه گری می کند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در این برنامه گفت: همدان در سال ۲۰۱۸ در میان ۳۴ شهر آسیایی به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شد که افتخار ارزشمندی برای استان است.
حمیدرضا حاجی بابایی افزود: رویداد همدان ۲۰۱۸ نباید به میزبانی چند رویداد بین المللی ختم شود بلکه باید از این رویداد برای رونق گردشگری استان فرصت سازی کنیم.
معاون امور عمرانی استاندار همدان نیز در این برنامه تلویزیونی گفت: از رویدادهایی همچون همدان ۲۰۱۸ باید برای شناساندن ظرفیت های همدان در ابعاد جهانی بهره برد.
محمود رضا عراقی افزود: همدان ظرفیت های بسیاری در حوزه گردشگری دارد که باید از این ظرفیت برای رونق همه جانبه استان بهره برد.
به گزارش ایرنا، استان همدان در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده است و در این سال میزبان وزرای گردشگری ۳۴ کشور آسیایی و بیش از ۵۰۰ عضو وابسته به سازمان جهانی گردشگری خواهد بود.
استان همدان که در دامان کوه الوند پهنه گسترانیده با تمدن سه هزار ساله از کهن‌ ترین شهرهای جهان است و به واسطه دارا بودن بیش از یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و گردشگری، در سال ۸۵ با مصوبه مجلس شورای اسلامی به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران معرفی شد.
این استان با دارا بودن آثار تاریخی و باستانی ارزشمندی همچون تپه هگمتانه، کتیبه های گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان و جاذبه های طبیعی همچون غار علیصدر هم‌ اکنون به عنوان پنجمین شهر گردشگری کشور شناخته می‌ شود.
۱۱۸۱/۲۰۹۰
خبرنگار: الهام تدین** انتشاردهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید