خانه / دسته‌بندی نشده / لزوم تغییرسیاست‌گذاری‌درشهرهامتناسب باشرایط بحرانی/ برگزاری جشنواره پژوهش ونوآوری درمدیریت شهری

لزوم تغییرسیاست‌گذاری‌درشهرهامتناسب باشرایط بحرانی/ برگزاری جشنواره پژوهش ونوآوری درمدیریت شهری

به گزارش ایسنا، محمد حسین بوچانی در نشست خبری دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری (مجمع شهری تهران) که امروز (دوشنبه) به‌صورت مجازی برگزار شد، گفت: محور ویژه این جشنواره تاب‌آوری شهری است. عمده پروتکل‌ها و مقرراتی که برای شهرها تدوین می‌شود برای شرایط عادی بوده که ما در این جشنواره در تلاش هستیم تا به چگونگی دگردیسی در ضوابط، مقررات و چارچوب اندیشه‌ها بپردازیم.

وی با اشاره به این مطلب که در اتصال حوزه اجرا و علم مسیر طولانی را در پیش داریم، گفت: حل مسائل روزمره به سرعت عمل نیاز دارد، در حالی‌که علم با طمأنینه به حل مسائل می‌پردازد. مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران سعی دارد تا با از سرگیری پروژه‌های مطالعاتی کاربردی این دو حوزه را به یکدیگر نزدیک کند.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در ادامه، دانش‌بنیان کردن فعالیت‌های اجرایی، انتقال ایده و تبدیل کردن آن به محصول را از مهم‌ترین مأموریت‌های جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری خواند و افزود: جشنواره‌هایی از این دست همه‌ساله به‌طور مستمر برگزار می‌شود و ما نیز امسال با توجه به اهمیت این جشنواره در حال بارگذاری کلیه آثار یازده دوره گذشته در سایت جشنواره هستیم.

وی ادامه داد: اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات شهری از مهم‌ترین اهداف این جشنواره است که نتیجه آن اتصال دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، مراکز نوآوری با حوزه‌های اجرایی مدیریت شهری است.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، شهرسازی و معماری، خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، دیپلماسی شهری و … را از محورهای دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری برشمرد و گفت: شهرها از سرمایه‌های جدی محسوب می‌شوند و در این میان به جای طرح بحث‌هایی همچون جابجایی پایتخت باید به فکر تاب‌آور کردن شهرها بود و تلاش کرد تا سیاست‌گذاری‌ها را در شهرها متناسب با شرایط بحرانی تغییر داد و اصلاح کرد و جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری (مجمع شهری تهران) ۲۶ آذر ماه همزمان با آغاز هفته پژوهش به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

هوای پایتخت آلوده است/ ضرورت خودداری از تردد غیرضروری

به گزارش ایسنا، براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، متوسط …

پاسخی بگذارید