خانه / دسته‌بندی نشده / قله های رفیع اقتصادی در کشور فتح شدنی است

قله های رفیع اقتصادی در کشور فتح شدنی استبه گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز جمعه در آئین اختتامیه جشنواره گل و گلاب لاله زار بردسیر افزود: آمادگی لازم برای حمایت از فعالیت های اقتصادی در فضای کنونی کشور وجود دارد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آنچه در طول سال های اخیر در منطقه لاله زار رخ داده، اقدام مهم اقتصادی است که زمینه ساز کارهای بسیار مهمی در آینده خواهد بود.
وی اظهار داشت: امروز مردم پرتلاش و کشاورزان ساعی در منطقه لاله زار با تولید محصولات ارگانیک، موفق به فروش محصولات خود به سایر کشورها شده اند و استقبال و خرید این محصولات روز به روز در حال افزایش است.
پورابراهیمی با اشاره به معضل خشکسالی در کشور و استان کرمان، بر توسعه کشت های کم آب مانند گل محمدی تاکید کرد و ادامه داد: با وجود مزارع گل محمدی و کارخانه های فرآوری و گلابگیری، در این منطقه کمترین میزان بیکاری نسبت به سایر مناطق وجود دارد.
فرماندار شهرستان بردسیر نیز در این آئین با بیان اینکه جشنواره گل و گلاب لاله زار طی چهار روز با اجرای برنامه های متنوع برگزار شده است، گفت: طی یکسال گذشته تاکنون جاده گردشگری جدید لاله زار با اعتبار ۲٫۵ میلیارد تومان احداث شده است.
مجید نجف پور با اشاره به راه اندازی اورژانس در بخش لاله زار، گفت: اتصال گلزار به لاله زار با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست انجام است.
وی اظهار داشت: آئین گلابگیری در لاله زار ثبت ملی شده است که امروزه همزمان با دوازدهمین جشنواره گل و گلاب رونمایی شد.
هم اکنون در منطقه خوش آب و هوای لاله زار بردسیر واقع در ۶۰کیلومتری جنوب غرب کرمان ، ۱۵درصد از تولید جهانی گل محمدی بدست می آید.
۷۴۴۰/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید