خانه / دسته‌بندی نشده / قفل ممنوعیت بازدید از بناهای تاریخی دانشگاه علوم پزشکی بابل باز شد

قفل ممنوعیت بازدید از بناهای تاریخی دانشگاه علوم پزشکی بابل باز شدبه گزارش خبرنگار ایرنا ، ساختمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از بناهای متعلق به دوره پهلوی اول است و بازدید از این بنای تاریخی از سال ۱۳۶۲ با استقرار اولین دانشگاه علوم پزشکی شمال کشور در آن ممنوع شده بود.
این ساختمان تاریخی که در یک محوطه ۴۰ هکتاری واقع است ، با عنوان ‘ قصر شاهپور ‘ شناخته می شد .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از بازدید جمعی از گردشگران نوروزی و شهروندان بابلی از ساختمان تاریخی این دانشگاه خبر داد و گفت : بسیار خرسندیم با تدابیر اندیشیده شده ، شهروندان و مسافران نوروزی برای اولین بار از بناهای تاریخی قصر شاهپور سابق و دانشگاه علوم پزشکی بابل بازدید می کنند.
دکتر سید فرزاد جلالی افزود : این اقدام در آگاهی بخشی شهروندان و مسافران نقش بسیار مهمی دارد که قصر سابق ، امروز به عنوان یکی از مراکز علمی و آموزشی خدمات بسیار ارزشمندی در سراسر کشور ارائه می کند .
وی اظهار داشت : باید از این ساختمان در تعطیلات نوروزی با همکاری شهرداری بابل در قالب تور بابلگردی انجام می شود و تاکنون استقبال بسیار خوبی از سوی شهروندان و مسافران صورت گرفته است.
جلالی افزود : از آغاز فعالیت دانشگاه علوم پزشکی بابل در سال ۱۳۶۲ تاکنون هزاران دانشجو در ۶۰ رشته مختلف علوم پزشکی از مقطع کاردانی تا فوق تخصص از این دانشگاه فارغ التحصیل و تحویل جامعه شده اند.
رئیس اداره میراث فرهنگی بابل هم در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : تاکنون بیش از یکهزار نفر از بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی بابل بازدید کردند.
التفات اباذری افزود : این بازدیدها نقش بسیار مهمی در شناساندن ظرفیت های گردشگری بابل برای شهروندان و مسافرانی دارد.
وی با اشاره به سفر انبوه مسافران نوروزی به شهرستان بابل در دور نخست تعطیلات نوروزی ، گفت : ۱۲ مدرسه ، پنج هتل ، دو مهمان پذیر، چهار مسجد بین راهی و کمپ های مختلف آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران در این شهرستان هستند.
** قصر شاهپور
قصر شاهپور معروف به قصر شاه در سال ۱۳۱۰ در قسمت جنوب شهر بابل بنا شد و به عنوان اقامتگاه پهلوی اول و دوم مورد استفاده قرار می گرفت .
در این قصر ۴۰ هکتاری سه بنای تاریخی به عنوان استراحتگاه احداث شده بود که هم اکنون به عنوان کتابخانه و بخش اداری دانشگاه علوم پزشکی بابل مورد استفاده است .
علاوه بر این ، سر در ورودی این قصر و برج دیده بانی آن هم از جمله آثار تاریخی بابل محسوب می شود که مورد بازدید مسافران نوروزی قرار می گیرد.
بازدید از بناهای تاریخی دانشگاه علوم پزشکی بابل تا ۱۳ فروردین ماه جاری ادامه خواهد یافت .
۷۳۴۳/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید