خانه / دسته‌بندی نشده / قائم مقام وزارت گمرک و تجارت ترکیه: حجم تجارت ترکیه و ایران را به ۳۰ میلیارد دلار می رسانیم

قائم مقام وزارت گمرک و تجارت ترکیه: حجم تجارت ترکیه و ایران را به ۳۰ میلیارد دلار می رسانیمبه گزارش ایرنا، آشچی روز سه شنبه در دیدار با فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران در آنکارا، با تاکید بر ضرورت ارتقای حجم روابط تجاری ایران ترکیه افزود: هم اکنون این میزان تجارت دو کشور کمتر از ظرفیت دو کشور است.
وی بیان کرد: میزان مبادلات تجاری دو کشور که در سال ۲۰۱۲ در سطح ۲۲ میلیارد دلار قرار داشت، در سال ۲۰۱۶ به ۹٫۶ میلیارد دلار کاهش یافت.
وی اظهار کرد: این میزان مبادلات تجاری کمتر از سطح ۳۰ میلیارد دلاری تجارت ودجانبه اعلام شده از سوی سران دو کشور است و در واقع هم اکنون از ۲۰ تا ۴۰ درصد از ظرفیت موجود دو کشور استفاده می شود.
آشچی بر ضرورت همکاری همه جانبه ترکیه و ایران به عنوان دو کشور برقرار کننده ثبات در منطقه تاکید کرد.
فرود عسگری معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران نیز با اشاره به اشتراکات دینی و اقتصادی و موقعیت ویژه دو کشور برای توسعه مبادلات تجاری گفت: ترکیه و ایران روابط خوبی دارند و تمامی خطرهای موجود در منطقه را با همکاری می توان رفع کرد.
وی با اشاره به حمایت ترکیه از ایران در روزهای سخت اظهار کرد: در دوران تحریم که آمریکا بی رحمانه علیه ایران اعمال کرد، ترکیه در کنار ایران قرار گرفت.
وی اضافه کرد: ایران آماده است با تمام قابلیت های خود در کنار ترکیه باشد و ما به عنوان هیات گمرک دو کشور آماده ارتقای سطح تجاری دو کشور هستیم.
رئیس کل گمرک ایران همچنین اعلام کرد که برای جلوگیری از بروز هر نقصی در تردد کامیون ها در گمرکات بین دو کشور، امکان سرویس دهی شبانه روزی در مرز بازرگان فراهم می شود.
به گزارش ایرنا، دو طرف در این دیدار در خصوص مسائلی چون دستیابی به هدف حجم تجاری ۳۰ میلیارد دلار، رفع مشکلات ورود و خروج مسافران و همکاری در امور گمرکی گفت و گو و مذاکره کردند.
همچنین مقرر شد که زیر ساخت های لازم برای به اشتراک گذاری داده ها مربوط به امور گمرکی در فضای الکترونیکی آماده شود.
دو طرف همچنین بر ضرورت هماهنگی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و احیای پروژه جاده ابریشم تاکید کردند.
خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *