خانه / دسته‌بندی نشده / فیلمسازان قم با بیکاری دست به گریبان هستند

فیلمسازان قم با بیکاری دست به گریبان هستندرضا ابوذر روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا، با تاکید بر مغفول ماندن وضعیت اشتغال فیلمسازان استان افزود: به دلیل نداشتن حامی مالی، تولید فیلم کوتاه در این استان با چالش مواجه شده و فیلمسازان توان تولید آثار هنری و همچنین ایجاد اشتغال را ندارند.
وی با بیان اینکه هم اکنون سالانه حدود 100 دقیقه فیلم کوتاه در قم تولید می شود گفت: هزینه تولید فیلم کوتاه به طور متوسط 100 میلیون ریال بوده که علاوه بر تولید آثار فرهنگی و هنری اثرگذار، زمینه اشتغال برای طیفی از فعالان فیلمسازی در استان را فراهم می کند.
ابوذر تنها حامی فیلمسازان قم را اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و ادامه داد: فیلم کوتاه بهترین ابزار برای فرهنگ سازی است و با توجه به موضوع های مختلف مبتلا به استان، حمایت اداره های مختلف از جمله استانداری و شهرداری برای تولید فیلم کوتاه با محتوای فرهنگ سازی ضروری است.
وی از آمادگی انجمن سینما جوان قم برای امضای تفاهم نامه میان این انجمن و اداره های مختلف استان خبر داد و گفت: تلاش انجمن سینما جوان، جذب حامی مالی برای رونق فیلم کوتاه در این استان است و در این زمینه آماده همکاری با شرکت های خصوصی و اداره های دولتی هستیم.
ابوذر، نداشتن ساختمان دائمی را از جمله چالش های انجمن سینما جوان قم دانست و گفت: ساختمان فعلی این انجمن استیجاری بوده و این موضوع به یکی از دغدغه های اصلی پیش روی انجمن تبدیل شده است.
رئیس انجمن سینما جوان قم، با اشاره به سابقه 31 ساله این انجمن تاکید کرد: اگر چه قرار است با راه اندازی کامل تالار مرکزی شهر تمام انجمن های فعال قم در این تالار مستقر شوند ولی با توجه به فضای مورد نیاز برای فعالیت این انجمن، شرایط برای استقرار انجمن سینما جوان در این تالار وجود ندارد.
استان قم دارای 100 فیلمساز در رشته های کارگردانی، فیلم نامه نویسی ، فیلمبرداری، صدا برداری، عکاسی، منشی صحنه، طراحی صحنه، گریموری و آهنگ سازی است.
فیلم از یک تا 25 دقیقه زمان به عنوان فیلم کوتاه شناخته می شود.
7404/ 6133/انتهای پیام /*


درباره gohari