خانه / دسته‌بندی نشده / فعالیت ۲ هزار سمن حوزه جوانان در کشور

فعالیت ۲ هزار سمن حوزه جوانان در کشوررضا حجتی سه شنبه شب در حاشیه ستاد ساماندهی جوانان استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتظار و توقع از دولت این است که برای توانمند سازی این سازمان های مردم نهاد کمک کند و حق نقد آنها توسط مدیران دولتی به رسمیت شناخته شود.
وی خاطر نشان کرد: به شدت نیازمندیم که این سمن ها در حل مسائل و اجرای برنامه ها به خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی به مشارکت طلبیده شوند.
حجتی ادامه داد: اگر سازمان های مردم نهاد جوانان نقشی جدی در زمینه کنترل و پیشگیری آسیب های اجتماعی داشته باشند می توانند فوق العاده و بیش از حد تصور ظاهر شده و به صورت مردمی زمینه ای برای کنترل مشکلات باشند.
وی افزود: این سازمان ها می توانند ضد فساد عمل کرده و نقش نظارتی و شفاف سازی خوبی را در جامعه ایفا نمایند و در مجموع در افزایش بهره وری ملی در درازمدت کمک قابل توجهی کنند.
حجتی با اشاره به برنامه های وزارت ورزش برای حمایت از سمن ها،ادامه داد: تلاش می کنیم با منابع در اختیار خود برای آموزش و تمرین عملی و اجرای برنامه ها به سمن ها کمک کنیم اما مقدار این کمک ها ناچیز است و باید از سایر محل ها نیز به این سازمان های مردم نهاد کمک شود.
وی یادآور شد: سرانه کمک های وزارت ورزش و جوانان با توجه به محدودیت های اعتباری وزارتخانه به هر سمن به طور متوسط سالیانه ۱۰میلیون ریال است که باید خیلی بیشتر از این ها باشد.
این مسئول خاطرنشان کرد: باید همه تلاش خود را به منظور تقویت مشارکت های مردمی از طریق گسترش سمن ها به کارگیریم.
حجتی با اشاره به جایگاه استان قزوین در حوزه سمن های جوانان، افزود: قزوین جزو ۱۰استان برتر در زمینه توسعه سازمان های مردم نهاد است و مطمئن هستیم با اراده مسئولان استانی در سال آینده شاهد توسعه و گسترش کمی و کیفی سمن های جوانان در این استان خواهیم بود.
۶۱۰۱*۳۰۱۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید