خانه / دسته‌بندی نشده / فعالیت سه گمرک ایران و آذربایجان شبانه روزی شد

فعالیت سه گمرک ایران و آذربایجان شبانه روزی شدبه گزارش ایرنا، حسین کاخکی روز جمعه در حاشیه دیدار با مقام های گمرک جمهوری آذربایجان در بیله سوار مغان افزود: براساس مصوبات کمیسیون‌های مشترک دو کشور مرز و گمرکات آستارا، جلفا و بیله‌سوارمغان به صورت ۲۴ ساعته فعال خواهند بود.
وی تاکید کرد که گسترش و تعمیق روابط با همسایگان براساس بیانات مقام معظم رهبری سرلوحه برنامه های گمرک ایران در مناطق مرزی است.
اقبال بابایف مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه گمرک آذربایجان نیز با اشاره به اجرای طرح های مختلف شبکه ریل راه آهن و همچنین تفاهم نامه های مختلف در حوزه های اقتصادی، صنعتی و علمی بین دو کشور گفت: صادرات ایران به جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۹۰میلیون دلار بود که این میزان در سال ۲۰۱۶ به ۲۴۰میلیون دلار افزایش یافته است و این افزایش در راستای همکاری و تعامل بین دو کشور میسر شده است.
بابایف افزود: باتوجه به راه اندازی سیستم های الکترونیکی جامع گمرکی در گمرکات دو کشور و تبادل ارتباطات الکترونیکی، تسهیل و روان سازی مرادوات افزایش یافته و با این رویکرد قاچاق کالا در گمرکات به حداقل رسیده است.
او با اشاره به اشتراکات فرهنگی دو کشور خواستار توسعه صنعت گردشگری و توریسم میان طرفین شد و عنوان کرد: آمارها در حوزه گردشگری دو کشور قابل قبول نیست و باید ظرفیت هایی فراهم شود تا این آمارها به چندین میلیون نفر گردشگر در سال افزایش یابد
با حضور مسئولان ایرانی وجمهوری آذربایجان پروتکل ۲۴ ساعته شدن گمرک بیله سوار روز پنجشنبه بین دو کشور به امضاء رسید.
جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان دارای چهارگذرگاه مرزی شامل شاه تختی – پلدشت، جلفا، بیله سوار و آستارا است که این گمرکات نقش مهمی در توسعه و رونق اقتصادی و گردشگری دو کشور ایفا می کنند.
بیله سوار در شمال اردبیل واقع شده و تنها گمرک فعال استان اردبیل در این شهرستان قرار دارد.
۳۰۰۶/۶۰۱۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید