خانه / دسته‌بندی نشده / فضای عام جهان اسلام آکنده از محبت اهل بیت است

فضای عام جهان اسلام آکنده از محبت اهل بیت استبه گزارش ایرنا سیدعباس صالحی، چهارشنبه در دومین همایش ملی شعر اهل بیت (ع) در شهرستان تربت جام افزود: اهل بیت (ع) پیامبر تنها به شیعیان تعلق ندارند و نباید آنها را انحصاری کرد. اهل بیت فرقه ای نیستند بلکه از آن کل جهان اسلام هستند.
وی با بیان اینکه اهل بیت مثل ستارگان آسمان، راهنمای مردم در شب تارند، خاطر نشان کرد: اگر دیروز محبت اهل بیت مستحب موکد بود، امروز واجب موکد است، چراکه طمعکاران به جهان اسلام کینه ورزانه تر طمع کرده اند و هر روز گستاخ تر و جری تر از دیروز عمل می کنند.
صالحی ادامه داد: اکنون آنچه می تواند امت اسلام را در مقابل این همه کینه جویی منسجم و واحده سازد، قرآن و محبت اهل بیت است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امنیت نرم افزاری جهان اسلام به اعتصام قرآن و اهل بیت است و جهان اسلام در پرتو وصل به کتاب الله و پیوست محبت اهل بیت (ع) وحدت می یابد.
وی اظهار کرد: حجم روایاتی که در فضایل اهل بیت در منابع اهل سنت وجود دارد، بسیار زیاد است و بزرگان اهل سنت در این خصوص تعبیراتی به کار برده اند که اگر کسی نداند، فکر می کند یک شیعه متعصب این تعبیرات را به کار برده است.
وی همچنین گفت: بزرگان اهل سنت به زیارت و کرامت اهل بیت اعتقاد دارند و به طور مثال ‘شیخ احمد جامی’، بارها با پای پیاده از تربت به مشهد مقدس مشرف شده است.
صالحی تصریح کرد: حتی برخی از آنها تصریح کرده اند که بارها مورد توجه و عنایت امام رضا (ع) قرار گرفته اند و خواسته هایشان با توسل به آن امام بزرگوار اجابت شده است.
وزیر ارشاد تاکید کرد: بخش قابل توجهی از گنجینه شعر جهان اسلام به زبان های مختلف در حوزه محبت اهل بیت سروده شده است، هر چند در دوره هایی بدخواهان خواسته اند که فاصله بین شیعیان و اهل تسنن را بیشتر کنند.
در دومین همایش ملی شعر اهل بیت از پنج شاعر شیعه و ۱۰ شاعر اهل سنت کشور تقدیر شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود به شهرستان تربت جام با حضور بر مقبره پنج شهید گمنام مدفون در این شهر نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
سیدعباس صالحی همچنین از مصلای الغدیر، رباط تاریخی و آرامگاه شیخ احمد جام دیدن کرده و با حضور در منزل استاد هنرمند ‘محمدفاروق کیانی’، دارنده نشان درجه یک هنری در حرکات آیینی، با وی دیدار کرد.
تربت جام در ۱۶۵ کیلومتری شهر مشهد واقع شده است.
۱۹۲۲/۳۰۲۷/۵۱۳۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید