خانه / دسته‌بندی نشده / فرودگاه شیراز، معین فرودگاه اصفهان شد

فرودگاه شیراز، معین فرودگاه اصفهان شدرضا بدیعی فرد روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این تفاهم نامه شب گذشته با حضور مقام های کشوری و استانی در حاشیه آیین افتتاحیه همایش مدیران ایمنی فرودگاه های کشور در شیراز امضا شد.
وی ادامه داد: در بحث مدیریت بحران، شرکت فرودگاه های کشور طرحی را اجرا کرده که در آن مشخص می کند در مواقع بحران ها و مشکلات مختلف چه فرودگاهی در کشور می تواند معین فرودگاه دیگر باشد.
بدیعی فرد اظهار کرد: برای دیگر فرودگاه های کشور نیز چنین تفاهم نامه ای طراحی و پیش بینی شده که امضای ۲ تفاهم نامه در شیراز آغاز اجرای این طرح بود.
وی، درباره برگزاری همایش چهار روزه مدیران ایمنی فرودگاه های کشور در شیراز هم گفت: در این همایش که شنبه شب آغاز شد مسائل مرتبط با مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و مسائل ایمنی مرتبط با صنعت هوانوردی مورد بررسی قرار می گیرد.
مدیرکل فرودگاه های فارس بیان کرد: امروزه در دنیا بحث ایمنی با توجه به تغییراتی که در حوزه هوانوردی ایجاد شده تعریف جدیدی به خود گرفته و با توجه به اینکه بیشتر سوانح برای هواپیماها بر روی زمین اتفاق می فتد، بیشتر نگرانی ها هم به این سمت معطوف شده است.
بدیعی فرد گفت: در حقیقت اکنون نگرانی ها درخصوص ایمنی هواپیما در هوا رفع شده و بیشتر نگرانی از بروز حوادث بر روی زمین است.
او اظهار کرد: در این همایش چگونگی اجرای سیستم مدیریت ایمنی با هدف کاهش میزان حوادث بررسی می شود.
وی، درباره سطح ایمنی فرودگاه بین المللی شیراز نیز گفت: یکی از کارهای بسیار مهم در حوزه فرودگاهی، بحث دریافت گواهینامه فرودگاهی است که دریافت آن یک مبحث و نگهداری و حفظ اعتبار آن مبحثی دیگر است.
مدیرکل فرودگاه های فارس گفت:‌ ایرلاین های خارجی به شرطی حاضر به فرود در فرودگاه های دیگر کشورها هستند که آن فرودگاه دارای گواهینامه بین المللی باشد و داشتن این گواهینامه نیز مسلزم برخورداری از برخی شرایط استاندارد است.
بدیعی فرد افزود: فرودگاه شیراز قبلا موفق به دریافت این گواهینامه به شرط انجام برخی اصلاحات شده بود اما اکنون در مرحله تمدید آن قرار داریم.
وی ادامه داد: در بحث اصلاحات نیز طی ۲ سال گذشته اقداماتی از جمله بهسازی و نوسازی سطوح پروازی و رفع نواقص آنها، ارتقای تجهیزات ایستگاه آتش نشانی فرودگاه شیراز به عنوان یکی از مجهزترین ایستگاه های ایمنی آتش نشانی در کشور و در حوزه ناوبری هوایی نیز ارتقای سیستم فرکانسی را انجام داده ایم.
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشاردهنده: غلامرضا مالک زاده
۶۱۲۲ /۱۸۷۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید