خانه / دسته‌بندی نشده / فرمانده مرزبانی ایران:زیرساخت های چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین فراهم تر است

فرمانده مرزبانی ایران:زیرساخت های چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین فراهم تر استبه گزارش ایرنا سردار قاسم رضایی روز یکشنبه در جریان بازدید از زیرساخت های و امکانات پایانه چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز افزود: برآوردها و بازدیدهای میدانی نشان می دهد که در یک سال اخیر زیرساخت ها و امکانات بهتری برای رفاه حال زائران عزیز اربعین حسینی در ۲ پایانه مرزی چذابه و شلمچه فراهم شده و این بدین معناست که تردد زائران با سهولت بهتری انجام خواهد شد.
وی گفت: با توجه به تجارب موفق گذشته و همچنین برطرف کردن نقاط آسیب پذیر و تقویت نقاط قوت ، هم اکنون به مرحله ای از آمادگی رسیده ایم که می توانیم پذیرای زائران مشتاق اربعین حسینی در چهار خروجی خسروی در استان کرمانشاه ، مهران در استان ایلام و چذابه و شلمچه در استان خوزستان باشیم.
رضایی افزود: در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه تجربه خوبی پیش رو داریم و بسترهای مناسب و در خور شان زائران تدارک دیده شده است.
فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ماموران مرزبانی و انتظامی به عنوان خادمان زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) امسال توفیق خدمتگزاری بیشتری خواهند داشت افزود:با توجه به هماهنگی های بیشتری که با مقامات مرزبانی عراق به وجود آمده پیش بینی ما این است که زائران با سهولت بهتری به عتبات عالیات سفر خواهند کرد.
وی گفت: با تلاش های صورت گرفته هم اکنون مرزهای چهارگانه کشور برای تشرف زائران عزیز به عتبات عالیات آماده شده است.

* برای تردد زائران اربعین حسینی از مرز دهلران تصمیمی گرفته نشده است
فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هنوز برای تردد زائران اربعین حسینی از مرز دهلران در استان ایلام تصمیمی گرفته نشده است گفت: البته ما برای باز شدن مرز دهلران اعلام آمادگی کرده ایم ولی طرف عراقی باید آمادگی پذیرش زائران را داشته باشد.
رضایی تاکید کرد برای فعال شدن مرز دهلران باید زیرساخت های مناسب فراهم شود و در آن سوی مرز نیز امکانات لازم وجود داشته باشد.
بنا به این گزارش فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران که برای در بازدید از مرزهای چذابه و شلمچه و بررسی و نظارت بر آمادگی واحدهای مرزبانی و انتظامی مستقر در این ۲ مرز وارد خوزستان شده است روز یکشنبه از زیرساخت های امنیتی جداره مرز چذابه بازدید و بر تامین کامل امنیت زائران اربعین حسینی تاکید کرد.
سردار رضایی در سفر ۲ روزه به استان خوزستان در نشستی با غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان ، آخرین وضعیت امنیتی و زیرساخت های مسیرهای منتهی به مرزهای چذابه شلمچه را مورد بررسی قرار داد و بر تعامل و هماهنگی بیشتر دستگاههای خدمات رسان به منظور سهولت در تردد زائران اربعین حسینی تاکید کرد.
طبق اعلام روابط عمومی فرماندهی مرزبانی استان خوزستان ، فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران قرار است فردا (یکشنبه) ضمن بازدید از پایانه مرزی شلمچه ، با فرماندهان ارشد مرزبانی عراق در باره تردد زائران اربعین حسینی دیدار و گفت و گو کند.
در یک ماه اخیر شماری از فرماندهان ارشد انتظامی ، اجرایی و سیاسی کشور به منظور ارزیابی زیرساخت های ۲پایانه مرزی چذابه و شلمچه از مرزهای یاد شده بازدید کردند.
بنا به این گزارش با وجود اینکه ۱۸آبان روز اربعین حسینی است ولی حرکت کاروان های اربعین حسینی به سمت ۲پایانه مرزی چذابه و شلمچه از ۱۰ تا ۱۵روز قبل شروع می شود و بازگشت آنان از سه تا پنج روز پس از اربعین حسینی ادامه می یابد.
پایانه مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و پایانه مرزی شلمچه در ۱۶کیلومتری غرب خرمشهر ۲ کانون از چهار کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی هستند.
در اربعین حسینی سال گذشته حدود ۴۳۰هزار زائر از پایانه چذابه و ۶۵۰هزار زائر از طریق مرز شلمچه راهی عتبات عالیات شدند.
پیش بینی شده امسال شمار زائران اربعین حسینی در مقایسه با پارسال حداقل ۲۰تا ۳۰ درصد افزایش داشته باشد.
طبق برنامه همایش مردمی کاروان پیاده اربعین حسینی از اهواز تا چذابه از دوم آبان به مدت چهار برگزار می شود.
۶۰۰۲/۶۰۶۵/۶۰۶۴
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشار : محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید