خانه / دسته‌بندی نشده / فاز ۲ پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان سال جاری بهره برداری می شود

فاز ۲ پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان سال جاری بهره برداری می شودفریدون حسنوند شامگاه یکشنبه در حاشیه بازدید از پالایشگاه ستاره میعانات گازی نفت ستاره خلیج فارس در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: احداث این پالایشگاه یکی از افتخارهای بسیار بزرگ جمهوری اسلامی محسوب می شود که تکمیل آن تاثیر بسزایی در کاهش واردات و خروج ارز از کشور خواهد داشت.
وی ادامه داد: با ورود فاز ۲ به مدار تولید بنزین، میزان تولید به ۲ برابر مقدار کنونی می رسد و در حال حاضر ۶هزار نفر برای تکمیل فاز ۲ در حال تلاش هستند.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر پالایشگاه ستاره خلیج فارس ۲۰ میلیون لیتر محصول در روز تولید می کند که ۱۲ میلیون لیتر آن بنزین یورو ۴ و یورو پنج است و بقیه محصول شامل گازوئیل و ال پی جی می شود.
پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی با ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه در روز شامل واحدهای تقطیر، تصفیه گاز مایع، تبدیل کاتالیستی، تصفیه نفتا، ایزومریزاسیون، تصفیه نفت سفید و نفت گاز با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت در کنار پالایشگاه فعلی بندرعباس ساخته و در حال تکمیل است.
حسنوند در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه اعضای این کمیسیون برای سفر به جزیره قشم اشاره کرد و ابراز داشت: اعضای کمیسیون بازدیدی از شرکت فلات قاره انجام می دهند و مسائل و مشکلاتی که رئیس این شرکت در کمیسیون انرژی مطرح کرده را از نزدیک مورد بررسی قرار می دهند.
وی اضافه کرد: مدیران پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس و فلات قاره به صورت مجدد به کمیسیون انرژی دعوت می شوند و هم چنین گزارش این سفر به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.
وی تاکید کرد: گزارش این بازدیدها به هیات رئیسه مجلس ارائه می شود و اگر لازم باشد در کمیسیون تلفیق و صحن علنی کمک می کنیم که بخشی از مشکل ها رفع شود.
اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس عصر امروز یکشنبه وارد بندرعباس مرکز استان هرمزگان شدند.
۳۲۱۹/۷۴۰۸
خبرنگار: عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید