خانه / دسته‌بندی نشده / فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی سال آینده وارد مدار تولید می شود

فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی سال آینده وارد مدار تولید می شودبه گزارش ایرنا، فرهاد ایزدجو پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در بوشهر افزود: فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی شامل بخش های خط لوله، پالایشگاه خشکی و حفاری چاه گاز و سکوی فراساحل است.
وی با اشاره به سرمایه گذاری ۶۵۰میلیون دلاری در سکوهای فاز ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی بیان کرد: میزان سرمایه گذاری در سایر بخش های این فازها به میزان پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری تاکنون انجام شده است.
ایزدجو ادامه داد: اکنون فازهای ۲۲ تا ۲۴، ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که پیش بینی شده گاز تولیدی آن با ۲ خط لوله ۳۲ اینچی به ساحل خلیج فارس(منطقه اختر کنگان) محل احداث پالایشگاه جدید برای تولید محصولات مختلف منتقل می شود.
وی افزود: در بخش حفاری نیز ۳۸ حلقه چاه به طول چهارهزار و ۲۰۰ کیلومتر در عمق دریا حفر شده است.
ایزدجو عنوان کرد: تاکنون تمام مراحل طراحی، ساخت، تامین کالا و تجهیزات، عملیات‌ها، حفاری و بهره‌برداری با توان متخصصان ایرانی انجام شده است.
وی ادامه داد: چهار سکوی دریایی فازهای ۲۲ تا ۲۴ که در شرکت صنایع دریایی ایران احداث می شود که سکوی نخست آن با ۲ هزار و ۳۰۰ تن امروز به مقصد میدان گازی پارس جنوبی بارگیری شد.
ایزدجو ادامه داد: سکوی یاد شده با ۱۰ میلیون و ۶۰۰ نفر ساعت نیروی انسانی به وسیله متخصصان ایرانی اجرا شده است.
وی افزود: سه سکوی دیگر فازهای سه گانه ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی نیز نیمه نخست سال آینده از صدرای بوشهر به مقصد میدان گازی پارس جنوبی بارگیری می‌شود.
ایزدجو یادآور شد: با راه اندازی این فازها ۶۵ میلیون مترمکعب گاز غنی به ظرفیت تولید گاز غنی پارس جنوبی افزوده می شود که از این میزان ۵۰ میلیون مترمکعب آن به عنوان گاز متان به شبکه سراسری منتقل می شود.
وی افزود: امکان تولید ۷۷ هزار بشکه میعانات گازی، بالغ بر یک میلیون تن گاز اتان و یک میلیون تن گاز ال.پی. جی از دیگر دستاوردهای راه اندازی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی است.
ایزدجو ادامه داد: اتان تولیدی به پتروشیمی های مستقر در منطقه ویژه انرژی پارس منتقل و گاز ال.پی.جی تولیدی نیز برای صادرات مورد استفاده قرار می گیرد.
وی افزود: ۷۷ هزار میعانات گازی تولیدی نیز مورد استفاده پالایشگاه ستاره خلیج فارس قرار می گیرد و یا به خارج از کشور صادرات می شود.
۷۲۱۲/۶۰۴۷*۱۸۵۹انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید