خانه / دسته‌بندی نشده / فائو در اجرای طرح اراضی پایاب سد خدا آفرین مشارکت می کند

فائو در اجرای طرح اراضی پایاب سد خدا آفرین مشارکت می کندبه گزارش ایرنا ، دکتر رائو ماتا روز پنجشنبه در بازدید از روند اجرای طرح اراضی پایاب سد خدا آفرین افزود: رویکرد سازمان فائو حمایت از طرح هایی است که در ارتباط با استفاده و بهره برداری اصولی و صحیح از ۲ عنصر حیاتی آب و خاک می شود.
او گفت: کارهای ارزشمندی در سطح وسیع برای استفاده بهینه از آب کشاورزی و اجرای سیستم های نوین آبیاری و تبدیل اراضی دیم به اراضی آبی در مناطق شمالی استان اردبیل انجام شده است.
وی اظهار کرد: افتخار بزرگی برای وزارت جهاد کشاورزی است که اینگونه موفق و توانمند در عرصه مدیریت بهینه مصرف آب کشاورزی پیشقدم است و با تکمیل این طرح شاهد افزایش تولید در واحد سطح ، افزایش میزان تولید محصولات کشاورزی و استفاده بهینه از منابع آب در منطقه خواهیم بود.
دکتر ماتا افزود: متخصصان ایرانی در انجام اینگونه طرح های مهم بسیار موفق و کارآمد عمل می کنند و ما نیز خوشحالیم که متخصصان سازمان خواروبار جهانی فائو که تجربیات و دانش ارزشمندی در استفاده بهینه از منابع آبی دارند، در اختیار دست اندرکاران این طرح عظیم قرار دهند.
مدیر بخش آب و خاک سازمان خواروبار جهانی فائو نیز در این بازدید گفت: اردبیل اولین استان ایران است که از آن بازدید کردیم ، وزارت جهاد کشاورزی در این سطح وسیع برای استفاده بهینه از آب ، تبدیل اراضی دیم به آبی و افزایش بهره وری و افزایش تولید محصولات کشاورزی تلاش زیادی کرده است.
دکتر ادواردو منصور افزود: طرح اراضی پایاب سد خدا آفرین یکی از مجهزترین و تخصصی ترین طرح های موفق در عرصه آب و خاک است ، در این طرح از توانمندی های بیشرفته و متدهای آبیاری بارانی موسوم به سنترپیوت استفاده می شود.
او اظهار کرد: هدف از بازدید این طرح های عظیم کمک به مسئولان و دست اندرکاران بخش کشاورزی کشور است، در زمینه ایجاد تشکل ها و نظام های بهره برداری تجربیات و دانش جهانی خود را در اختیار مسئولان قرار خواهیم داد تا به افزایش تولید محصولات کشاورزی ، توسعه پایدار و امنیت غذایی کمک کنیم.
طرح بزرگ پایاب سد خدا آفرین با درخواست رئیس جمهوری و تایید مقام معظم رهبری و اختصاص بخشی از یک میلیارد دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای مهار آب های مرزی استان اردبیل از سال ۹۲ اجرایی شده است.
با بهره برداری از این طرح ۶۲ هزار هکتار از اراضی دیم منطقه مغان به آبی تبدیل می شود.
۶۰۱۸/۶۰۱۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید