خانه / دسته‌بندی نشده / عضو خبرگان رهبری :آیت الله هاشمی رفسنجانی تکیه گاه مجاهدان ومبارزان انقلاب اسلامی بود

عضو خبرگان رهبری :آیت الله هاشمی رفسنجانی تکیه گاه مجاهدان ومبارزان انقلاب اسلامی بودبه گزارش ایرنا ،حجت الاسلام محمدحسین احمدی شاهرودی عصر جمعه در مراسم نخستین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی و ششمین سالگرد ارتحال حجت الاسلام محمدهاشمیان امام جمعه فقید رفسنجان در مسجد جامع شهر رفسنجان اظهار کرد: این دو شخصیت از مبارزان اولیه و سابقون در انقلاب بودند و همواره همراه با امام (ره)و در رکاب ایشان مبارزه را شروع کردند و دراین عهد و پیمان در راه انقلاب و برقراری حکومت اسلامی وفادار ماندند.
وی افزود: خداوند متعهد به دو موضوع برای ثابت قدمان و مطیعان امر خداوند شده که عبارت است از ایجاد محبت در دل مردم و دیگری وعده دفاع از مومنین، کسانی که به مومنین خیانت و ناسپاسی کنند خداوند آنها را دوست ندارد و توطئه های آنان را خنثی می کند.
وی با اشاره به اینکه یکی از مصادیق آشکار این آیات همین شخصیت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی است بیان کرد: هاشمی رفسنجانی همراه با امام راحل مبارزات را شروع می کند ، در سال ۳۷ دستگیر می شود و مرتب در زندان و تبعید به سر می برد.
به گفته حجت الاسلام احمدی شاهرودی ،شاید بتوان گفت شخصیت روحانی که بیشترین زندان، تبعید و شکنجه ها را تحمل کرد آیت الله هاشمی بود.
حجت الاسلام احمدی شاهرودی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در مقطع حساس و در مساله پایان جنگ نقش مهمی ایفا کرد و قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفت تا جنگ به صلاح جامعه و نظام و مردم خاتمه یابد.
احمدی شاهرودی افزود: یکی از شاهکارهای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی تهیه مجموعه ۲۰ جلدی تفسیر راهنما است که در زندان و متکی بر حافظه قرآنی نوشته شده است.
نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در رابطه بااعتماد امام خمینی (ره)به هاشمی رفسنجانی باید گفت رهبر انقلاب در یکی از سخنرانی هایشان فرمودند: هاشمی زنده است چون نهضت زنده است الان باز هم زنده است، با عزت زندگی کرد و با عزت از این دنیا رفت و بدخواهان بدانند هاشمی زنده است کسی که اینچنین زندگی کند جاوادن خواهد بود.
نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در اواخر عمرشان مسئولیت رسمی آنچنانی نداشت اما بعد از انقلاب دو دوره ریاست جمهوری را برعهده داشت و این سردار سازندگی بعد از پیروزی انقلاب با ۵۱ درصد بودجه دولت را به دست گرفت و اساسی ترین کارها را انجام داد.
وی از ساخت و راه اندازی سدهای مختلف، نیروگاههای اتمی، مترو، گازرسانی به نقاط مختلف کشور، تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بخشی از خدمات ایشان به جامعه ایران اسلامی نام برد .
حجت الاسلام احمدی شاهرودی تصریح کرد: سخنرانی ایشان در نماز جمعه سال ۸۸ آرامش بخش بود.
وی همچنین به ناآرامی های اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: این مساله نیز با هوشیاری مردم و درایت مسئولان و رهبری برچیده شد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی ۱۹ دی ماه سال گذشته در سن ۸۲ سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
او یار دیرین امام (ره) و رهبری، عضو شورای انقلاب، جانشین امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا، فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس، دو دوره رییس جمهوری، سه دوره رییس مجلس شورای اسلامی و سالها رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و یکی از شخصیتهای تاثیرگذار در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی به شمار می رود.
شهرستان رفسنجان زادگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی در یکصد کیلومتری شمال غرب کرمان قرار دارد.
براساس این گزارش صبح روز شنبه ۱۶دیماه نیز آیین نکوداشتی بمناسبت نخستین سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی در کرمان با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار خواهد شد.
۷۴۳۳/ ۵۰۵۴
خبرنگار:مریم رضایی**انتشار :بهنام احمدیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید