خانه / دسته‌بندی نشده / عرضه مواد دخانی در کیوسک ها منوط به اخذ مجوز/اعمال نظارت بر کیوسک ها از طریق سامانه "کیوسک"

عرضه مواد دخانی در کیوسک ها منوط به اخذ مجوز/اعمال نظارت بر کیوسک ها از طریق سامانه "کیوسک"

سیدعلی مفاخریان در گفت وگو با ایسنا، در تشریح روند نظارت بر کیوسک های مطبوعاتی سطح شهر تهران به راه اندازی سامانه ای به نام کیوسک اشاره کرد و گفت: محتوای این سامانه هم در بخش کار داخلی ما در شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل برای نظارت بر کیوسک ها مورد بهره برداری قرار می گیرد یعنی آخرین جابجایی ها و مستندات هر کیوسک در این سامانه با هدف اعمال نظارت دقیق بارگذاری خواهد شد.

وی افزود: از سوی دیگر در این سامانه بخش نظارت مردمی پیش بینی شده است که اگر تخلفاتی از بهره بردار کیوسک ها و نوع برخورد آنها توسط شهروندان دیده شود از طریق اسکن بارکدی که به زودی بر روی کیوسک ها نصب می شود بتوانند به سامانه متصل و نظرات خود را در ارتباط با بهره بردار کیوسک اعلام کنند.

مفاخریان ادامه داد: شکایات اعلام شده اگر مربوط به حوزه شهرداری باشد توسط شرکت ساماندهی صنایع و شماغل شهر تهران رسیدگی خواهد شد و اگر لازم باشد موضوع به اتحادیه منتقل می شود تا شکایت رسیدگی و پاسخ شهروندان داده شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه برخی از کیوسک ها تخلفاتی همچون سدمعبر، توسعه فضاها همانند ایجاد زیرزمین و یا ایجاد تغیرات در کیوسک ها را مرتکب شده اند، افزود: ممکن است این تخلفات از نظر ما پنهان مانده که در این موارد شهروندان می توانند کمک کنند و گزارشات مردمی را از طریق دسترسی این موضوع در سامانه اعلام کنند.

وی ادامه داد: در این سامانه فضای تقدیر و تشکر نیز فراهم شده به شکلی که اگر خدمات مناسبی ارائه می شود این آمادگی وجود دارد که کیوسک دار مورد تشویق قرار گیرد تا فضای انجام بهتر وظایف شهروندی فراهم شود.

مفاخریان درباره فروش مواد دخانی در کیوسک ها نیز گفت: در ارتباط با عرضه مواد دخانی مثل سیگار در کیوسک ها مخالفیم اما در قرارداد جدیدی که درحال تنظیم است، پیش بینی شده که کیوسک دار اتحادیه برود و مجوزهای لازم در این بخش را از ستاد مبارزه با مواد مخدر و یا وزارت بهداشت تامین کند. قطعا متولی این موضوع ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که این موضوع را در دستور رسیدگی هم دارد؛ به این ترتیب اگر نتوانند مجوزهای لازم برای عرضه سیگار را دریافت کنند این کار با مخالفت ما همراه خواهد بود.

وی تاکید کرد: ما در شرایط معمول هم با عرضه دخانیات در کیوسک ها موافق نیسیتیم ولی با توجه به شرایط اقتصادی که کیوسک ها برای معیشت خود دنبال می کنند موضوع منوط به گرفتن مجوزهای لازم از ستاد مبارزه با مواد مخدد و وزارت بهداشت شده است. تعداد کیوسک ها در سطح شهر تهران هیچ تغیری نداشته و تنها در سطح شهر تهران جابجا شده اند.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

اجرای مجدد طرح ترافیک از شنبه در پایتخت

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری شهر، براساس اعلام معاونت حمل و نقل …

پاسخی بگذارید