خانه / دسته‌بندی نشده / عامل تلفات کبوتران در سلماس بیماری تنفسی است

عامل تلفات کبوتران در سلماس بیماری تنفسی استعلیرضا رادفر شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نتایج آزمایش های انجام گرفته از نمونه های تلفات پرندگان در سلماس از نظر سایر بیماری ها از جمله آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان منفی بوده است.
وی ادامه داد: بر اساس بررسی های دامپزشکی استان هیچکدام از مزارع سلماس نیز مشکلی از لحاظ شیوع بیماری های مربوط به طیور ندارد و پرورش این پرندگان دارای روند عادی است.
به گزارش ایرنا مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی صبح امروز/شنبه/ به خبرنگار ایرنا گفته بود که روز گذشته ۲۶ قطعه کبوتر به دلیل نامعلومی در ۲ روستای ‘مغانجیق’ و ‘ چیچک ‘ سلماس تلف شدند و بلافاصله تیم دامپزشکی استان پس از اعزام به محل مورد نظر مراحل نمونه برداری و بررسی تلفات را آغاز کردند.
به گفته ‘ کامیار داهیم ‘، آذربایجان غربی دارای یکی از مجهزترین آزمایشگاه های تشخیص دامپزشکی در شمالغرب کشور است و موارد مشکوک به بیماری های پرندگان و سایر بیماری های دامی در این آزمایشگاه به صورت دوره ای بررسی می شود و نتایج آن هر سه ماه یکبار به اطلاع عموم می رسد.
این استان در کریدور مهاجرتی پرندگان آسیایی واقع شده است و همه ساله پرندگان مهاجری که از سیبری به مناطق گرم مهاجرت می کنند، از این استان می گذرند.
سال گذشته با وجود شیوع آنفلوآنزای پرندگان در چندین استان کشور، آذربایجان غربی توانست با اقدامات پیشگیرانه موارد اندک موجود را کنترل کند و در این زمینه عملکرد موفقی داشته باشد.
۷۱۲۵/۳۰۷۲
** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید