خانه / دسته‌بندی نشده / طرح ویژه نظارت بر بازار از اول اسفند آغاز می‌شود

طرح ویژه نظارت بر بازار از اول اسفند آغاز می‌شود

مهراد غضنفری امروز جمعه در جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار قم که با حضور مسئولان استان برگزار شد با ذکر این مطلب که نظارت بر بازار بر جلوگیری از گران فروشی و عرضه خارج از شبکه ضروری است، گفت: در زمینه تامین کالاهای اساسی مورد نیاز در یک پروسه بلند مدت جای هیچ گونه کمبود و نگرانی در سطح استان احساس نمی‌شود.

وی افزود: دستگاه های استانی روزانه از وضعیت بازار را رصد کرده و اشراف کاملی بر استان در حوزه‌های مختلف داشته باشند. البته وضعیت استان در تامین کالاهای اساسی مطلوب است و دغدغه‌ای در این وضعیت احساس نمی‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: در آستانه عید باید تلاش کنیم که مردم با کمترین مشکل در جهت تامین مایحتاج خود روبرو باشند. طرح ویژه نظارتی استان از روز نخست اسفند ماه آغاز شده و تا ایام نوروز ادامه می یابد.

وی اظهارکرد: باید بخشی از ظرفیت انبارهای بخش خصوصی برای ذخیره سازی کالاهای اساسی مورد استفاده قرار بگیرد امروزه ضرورت احداث یک انبار بزرگ کالا در قم بیش از هر زمان دیگری حس می‌شود که باید فعالیت‌های مربوط به آن را انجام داد.

غضنفری با اشاره به اهمیت کاهش هزینه‌های تولید بیان کرد:برای کاهش هزینه های تولید در بخش کشاورزی باید از ظرفیت تشکل ها و تعاونی‌ها به نحو مطلوب تری استفاده گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در ادامه با اشاره به خدمات نهادهای دیگر در قم اظهارکرد: شهرداری قم در رابطه با ایجاد بسترهای لازم برای توزیع میوه شب عید همکاری لازم را به خرج دهد.

وی با تاکید بر ساماندهی واحدهای گاز«ال پی جی» گفت: باید مکانی ایمن و استاندارد برای رفع مشکل مردم در این رابطه در سطح شهر قم راه اندازی گردد.همچنین شرکت توزیع فرآورده های نفتی و شهرداری قم باید چند مکان استاندارد و ایمن را برای حل مشکل مسافران نوروزی در رابطه با پیک‌نیک پرکنی، اقدام کند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه در استان قم اظهارکرد:  وضعیت استان در برگزاری نمایشگاه هر سال مطلوب تر شده است اما همچنان برخی از دستگاه ها به وظایف قانونی خود عمل نمی کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی در ادامه با ذکر این مطلب که تمام دستگاه های استانی در مسیر کوتاه کردن فاصله بین کلنگ تا قیچی پروژه های عمرانی گام بردارند. روند افتتاح پروژه های تولیدی و اشتغال زایی دستگاه های اجرایی استان در زمان بندی مشخص باید در تمام طول ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات بنگاه‌محور به تالارهای پذیرایی آسیب‌دیده از کرونا

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، بابک دین‌پرست گفت: طبق …

پاسخی بگذارید