خانه / دسته‌بندی نشده / طرح ضمانت اجرای مصوبات شورای شهر/ شناسایی مدیران بی‌توجه

طرح ضمانت اجرای مصوبات شورای شهر/ شناسایی مدیران بی‌توجه

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بررسی یک فوریت طرح ضمانت اجرای مصوبات شورای شهر را در جلسه امروز بررسی کردند و حجت نظری در دفاع از یک فوریت این طرح اظهار کرد: شهرداری تهران به صورت سنتی اراده‌ای برای اجرای برخی مصوبات به دلایل مختلف ندارد و از کنار این مصوبات به راحتی عبور می‌کند.


این عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان این‌که این طرح یعنی ضمانت اجرای مصوبات شورا این امکان را می‌دهد که امورات با سرعت بیشتری دنبال شود و اعضای شورا سرعت پیگیری‌شان افزایش می‌یابد، اظهار کرد: با این مصوبه وظایف نظارتی شورا ارتقاء می‌یابد و می‌توانیم مسئولان اصلی که مصوبات را اجرایی نمی‌کنند را شناسایی کنیم و متوجه شویم که مسئول مستقیم عدم اجرای این مصوبات چه کسی است.


وی با اشاره به این‌که ۱۸ عضو شورا یک فوریت این طرح را امضاء کردند، اضافه کرد: همزمان با آماده‌سازی این طرح ، بخشی را به سامانه جامع مصوبات اضافه کردیم که براساس آن روزهایی که باید یک مصوبه اجرا می‌شد اما نشده، مشخص می‌شود. به عنوان مثال شهرداری تهران در برنامه سوم توسعه موظف شده بود که لایحه تاسیس صندوق محیط زیست را به شورای شهر بیاورد که ۲۴۱ روز گذشته اما هنوز این لایحه را به شورای شهر نیاورده است.


نظری با تاکید بر این‌که گاها شاهد هستیم که ۵۰۰ الی ۶۰۰ روز از تصویب مصوبات می‌گذرد اما اجرایی نشده، اظهار کرد: ما اعضای شورای شهر بیکار نیستیم که پول تهران را حیف و مصوبه‌ای تصویب کنیم که شهرداری آن را اجرا نمی‌کند و برای ممانعت از بیهوده‌ کاری شورا این طرح پیشنهاد شده است.


وی اضافه کرد: مجازات‌ها برای مدیران و کارکنان شهرداری است که مصوبه را اجرایی نمی‌کنند براساس آیین‌نامه تخلفات کارکنان تعیین می‌شود و البته این موضوع در جلسات کمیسیون‌ها به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد.


به گزارش ایسنا، یک فوریت طرح ضمانت اجرایی مصوبات شورا با کسب رای اکثریت به تصویب رسید.


انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

قیمت مصوب مرغ ۲۰۴۰۰ تومان است

به گزارش ایسنا، حشمت الله عسگری در جلسه تنظیم بازار استان تهران با اشاره به نوسانات …

پاسخی بگذارید