خانه / دسته‌بندی نشده / طرح سالم سازی دریای خزر آغاز شد

طرح سالم سازی دریای خزر آغاز شدعیسی قاسمی طوسی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح دریا از اول خردادماه شروع و تا ۳۱ شهریورماه سال جاری به مدت ۱۲۰ روز ادامه خواهد داشت.
طرح دریا از ساعت ۸ صبح شروع و تا ساعت ۱۸ ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: در سال جاری حدود ۹۰۰ ناجی غریق در داخل و خارج از طرح سالم سازی به حادثه دیدگان احتمالی خدمات رسانی می کنند.
به گفته طوسی برای سال جاری ۹۵ نقطه از۳۳۸ کیلومتر ساحل خزر در حوزه استحفاظی مازندران برای شناگران آزاد است.

** شناسایی ۳۷۶ نقطه حادثه خیز
مدیرکل دفتراموراجتماعی استانداری مازندران گفت که درفصل شنا سال جاری ۳۷۶ نقطه حادثه خیز در ساحل خزر در این استان شناسایی شد که شنا دراین مناطق ممنوع است.
قاسمی طوسی اظهار داشت: در مناطق ممنوعه شنا۴۰۰ ناجی حضور فیزیکی دارند تا از بروز حوادث احتمالی در این مناطق پیشگیری کنند.
وی اضافه کرد: براساس برنامه ریزی در سال جاری همانند سال قبل مدیریت طرح سالم سازی دریا به هلال احمر سپرده شد و درکنار آن نیروهای انتظامی، اورژانس ۱۱۵ و سایر دستگاه های فرهنگی و اجتماعی از جمله تشکل های مردمی حضور دارند.
وی برگزاری جنگ شادی و تئاتر را از برنامه های فرهنگی برای پرکردن اوقات فراغت مسافران در طرح های سالم سازی اعلام کرد.

** تامین اعتبار برای حقوق ناجیان
سخنگوی طرح سالم سازی دریای خزر در مازندران گفت که اعتبار مورد نیاز برای پرداخت دستمزد ناجیان غریق پیش بینی شد و در سال جاری همانند سال گذشته مشکلی برای پرداخت دستمزد ناجیان غریق در مازندران نخواهیم داشت.
سال گذشته به طور میانگین برای هر ناجی ماهانه ۱۲ تا ۱۵ میلیون ریال دستمزد مصوب شد.
در سال گذشته ۶۲ نفر در ۹۰ طرح سالم سازی دریای خزر در مازندران جان خود را از دست دادند که بیشترین جمعیت غرق شده در خزر در سال گذشته مربوط به مازندران و پس از آن استان های تهران و خراسان رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
آمار غریق خزر در مازندران در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ حدود ۲۲ درصد کاهش داشت و نسبت به سال ۹۲ میزان کاهش حدود ۴ برابر رسید.
۶۹۸۲/۱۸۹۹انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید