خانه / دسته‌بندی نشده / صعود ۲۰ پله ای ایران در رده بندی شطرنج جهان

صعود ۲۰ پله ای ایران در رده بندی شطرنج جهانمهرداد پهلوان زاده که برای شرکت در مراسم پایانی بیست و ششمین دوره مسابقات شطرنج جام فجر به مازندران سفر کرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : خوشبختانه نسل جدیدی که وارد شطرنج ایران شده اکنون به گونه ای شده که ما در هر رده سنی پسران و دختران نفرات آماده و دارای رتبه های بالای زیاد داریم و حتی انتخاب نفرات اعزامی برای مسابقات جهانی را نیز برای کادر فنی و فدراسیون بسیار سخت کرده است.
وی ادامه داد : همه اینها یک اتفاق خوب و بسیار مبارک است که نشان می دهد ما نوجوانان و جوانان بسیار خوب و با انگیزه ای داریم و با این وضعیتی که در حال سپری کردن هستیم ، در آینده ای بسیار نزدیک در میان ۱۰ کشور برتر شطرنج جهان قرار خواهیم گرفت.
** ایران ، سومین کشور در برگزاری مسابقات شطرنج
رئیس فدراسیون شطرنج با اشاره به اینکه پیشرفت های ایران در این ورزش فقط مختص رتبه جایگاهی نبوده است ، گفت : ایران پس از کشورهای روسیه و آلمان، از نظر برگزاری مسابقات شطرنج در رده سوم جهان قرار گرفته است.
وی افزود : در سال های اخیر مسابقات مهم شطرنج با عنوان های داخلی و بین المللی در هر استان برگزار می شود و این ظرفیت بالا باعث شده تا گرایش خانواده ها نیز در هدایت فرزندانش به این رشته بیشتر و بیشتر شود.
** ۳ میزبانی بین المللی تا پایان امسال
وی همچنین با بیان اینکه ۳ مسابقات بین المللی شطرنج تا پایان امسال در استان های مختلف کشور برگزار خواهد شد، گفت: مسابقات بین المللی کارون روزهای ۲۸ بهمن تا ۶ اسفند ماه در استان خوزستان ، مسابقات بین المللی جام خزر از ۷ اسفند ماه در انزلی و مسابقات بین المللی جام فردوسی از ۱۱ اسفند ماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
رئیس فدراسیون شطرنج افزود : از ۱۸ اسفند ماه نیز فینال مسابقات شطرنج قهرمانی کشور همزمان با روز گرامیداشت بوشهر در این استان برگزار خواهد شد و انتخابی تیم ملی نیز این مسابقات خواهد بود.
** اعزام ۱۶ نفر به مسابقات قهرمانی آسیا درتایلند
پهلوان زاده همچنین مسابقات قهرمانی رده های سنی دختران و پسران آسیا در تایلند را نخستین مسابقات برون مرزی در سال آینده شطرنج ایران اعلام کرد و گفت : این مسابقات از ۱۲ فروردین ماه به مدت ۱۱ روز در تایلند برگزار می شود و تیم ایران با ۱۶ ورزشکار در این مسابقات شرکت خواهد کرد.
وی یادآورشد : همچنین مسابقات قهرمانی تیمی آسیا نیز نیمه نخست خرداد ماه در بنگلادش و المپیاد جهانی شطرنج نیز مهرماه درکشور گرجستان برگزار خواهد شد.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۷۳۲۷/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید