خانه / دسته‌بندی نشده / صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از گمرک ها و بازارچه های کرمانشاه

صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از گمرک ها و بازارچه های کرمانشاهخلیل حیدری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش رشد ۲ درصدی داشت.
وی اظهار کرد: از این میزان کالا، یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۷۲۹ تن به ارزش ۶۷۰ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۸۶۰ دلار از گمرک های کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه صادر شد.
حیدری ادامه داد: در سایر گمرک ها نیز در این مدت ۷۶۸ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۵۷۱ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۴۰۷ تن ازطریق مرزهای استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۱۰ درصد و از حیث ارزش ۱۰ درصد افزایش نشان می دهد.
مدیرکل گمرک های کرمانشاه، عمده کالاهای صادراتی را کاشی و سرامیک، لوازم خانه داری و پاکیزگی، ظروف پلاستیکی و ملامین، کولرهای آبی، نوار لبه و روکش اوراق فشرده چوبی، جوال و کیسه برای بسته بندی کالا از نوار پلی اتیلن یا پلی پروپیلن، رول نایلون، گرانول پلی اتیلن سبک به صورت پودر، سیمان، پودر یا مایع لباسشویی، رب گوجه فرنگی، رخام پولیش داده شده، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، پروفیل با مقطع از آهن یا فولاد گرم نورد شده، عنوان کرد و افزود: بیشتر این کالاها به کشور عراق صادر شد.
وی بیان داشت: در ۹ ماه سپری شده از سال جاری در مجموع از گمرک های استان کرمانشاه به ۳۹ کشور صادرات قطعی صورت گرفت.

**رشد ۷۸ درصدی واردات کالا از گمرک های کرمانشاه
مدیرکل گمرک های استان کرمانشاه همچنین از واردات ۲۹ میلیون و ۴۸۸ هزار دلار کالا به وزن ۱۶هزار و ۳۷۸ تن در ۹ ماه گذشته از طریق گمرک های استان خبر داد و گفت: این میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۷۸ درصد و از حیث وزن ۷۳ درصد افزایش داشت.
حیدری افزود: از مجموع کالاهای وارداتی، گمرک کرمانشاه با ۱۵ میلیون و ۳۳۱ هزار دلار کالا به وزن پنج هزارو ۴۹۹ تن، بیشرین حجم کالاهای وارداتی استان را در این مدت به خود اختصاص داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۹ درصد و از لحاظ ارزش ۶۳ درصد افزایش داشته است.
به گفته او، در این مدت از گمرک پرویزخان بیش از ۱۴ میلیون و ۱۴۸هزار دلار کالای وارداتی به وزن ۱۰ هزار و ۸۲۶ تن به داخل کشور وارد شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن ۱۴۴ درصد و از حیث ارزش نیز ۹۶ درصد رشد داشته است.
حیدری، آمار واردات گمرک خسروی را هشت هزار و ۶۴۰ دلار کالا به وزن ۵۲ تن عنوان کرد و اظهار کرد: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن یک هزار و ۶۰۵ درصد و از حیث ارزش نیز یک هزار و ۱۵درصد رشد داشته است.
او با تاکید بر اینکه در مجموع کالاهای وارداتی به استان از ۱۶ کشور وارد می‏شود، تصریح کرد: کشورعراق با ۱۴ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۱۱۷ دلار کالا به وزن ۱۰ هزار و ۹۲۴ تن جایگاه اول را در بین کشورهای طرف معامله واردات قطعی گمرک های استان در ۹ ماه گذشته به خود اختصاص داده است.
حیدری ادامه داد: در این مدت کشور ترکیه با سه میلیون و ۸۳۳ هزار و ۹۷۹ دلار و چین با سه میلیون و ۷۱۹ هزار و ۸۱۶ دلار در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.
وی بیشتر کالاهای وارد شده از طریق گمرکات استان را آلیاژهای آلومینیوم کارنشده، مخزن و منبع، برنج، سیبک خام پراید، پرس هیدرولیک دندانسازی، اکسترودرها برای کارکردن روی کائوچو یا مواد پلاستیکی و برای ساختن محصولاتی از این مواد، کمپرسورهای معدنی، آنتی اکسیدان ها و باطری سیلد اسید عنوان کرد.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.
۳۰۳۳/۸۰۶۶ خبرنگار:فرزاد نویدی **انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید