خانه / دسته‌بندی نشده / شکارچی متخلف به ارائه آموزش محیط زیست و بیان مضرات شکار غیرمجاز محکوم شد

شکارچی متخلف به ارائه آموزش محیط زیست و بیان مضرات شکار غیرمجاز محکوم شدبه گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست گیلان به ایرنا، رحمان پورحسین سرپرست اداره پارک ملی بوجاق بندر کیاشهر گفت: فرد متخلف حین شروع به شکار توسط ماموران یگان حفاظت پارک ملی متوقف و از او یک قبضه سلاح غیر مجاز به همراه چند فشنگ شکاری کشف و ضبط شد.
وی با اشاره به تحویل شکارچی متخلف به دادگاه افزود: بر اساس حکم صادره از سوی قاضی قربانی رئیس شعبه ۱۰۱ کیفری دادگاه لشت نشاء ، فرد متخلف پس از اقرار و اثبات بزه مرتکب شده، به تحمل پنج ماه حبس تعزیری محکوم شد.
به گفته پورحسین ، با توجه به قوانین قضایی و در نظر گرفتن مجازات های جایگزین حبس، متهم به ارائه آموزش های محیط زیست و تبیین مضرات شکار غیرمجاز به دانش آموزان و البته تحت نظر کارشناسان محیط زیست محکوم شد.
بخش لشت نشاء از توابع شهرستان رشت است.
پارک ملی بوجاق کیاشهر با سه هزار و ۲۵۰ هکتار مساحت اولین بار در سال ۱۳۷۷ با عنوان منطقه شکار ممنوع تحت حفاظت قرار گرفت و هم اکنون جزو مجموعه پارک های ملی کشور محسوب می شود.
این پارک ملی که تالاب بوجاق کیاشهر را به عنوان یک منطقه بین المللی به مجامع جهانی معرفی کرده و دلتای رودخانه سفیدرود را در خود جای داده، یکی از زیستگاه های مهم پرندگان و آبزیان بشمار می رود.
خبرنگار:امیرپوراحمد**انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
۷۲۹۴/۲۰۰۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید