خانه / دسته‌بندی نشده / شهر زیرزمینی میزبان پهلوانان شد

شهر زیرزمینی میزبان پهلوانان شد

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران، به مناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی، برنامه ترویجی فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای عصر شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ با حضور نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل، معاونین و مدیران شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه و مسافران شهر زیرزمینی در ایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولی‌عصر(عج) برگزار شد.
در این مراسم مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ پهلوانی، گفت: متروی تهران با توجه به حجم مسافرانی  که دارد، فضای مناسبی برای تبلیغ و اجرای برنامه‌های فرهنگی است.
علی عبدالله‌پور تصریح کرد: این برنامه به همت معاونت امور فرهنگی اجتماعی شرکت و با مشارکت مجموعه فرهنگی ورزشی شفاعه‌العباس(ع) با هدف آشنایی بیشتر شهروندان و مسافران شهر زیرزمینی برگزار شد.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: ضرورت احیای ورزش زورخانه‌ای و تقویت این ورزش به عنوان یک ورزش آیینی و ملی و فرهنگی با توجه به تاکیدی که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) داشته‌اند، یک وظیفه است.
عبدالله‌پور خاطرنشان کرد: انجام حرکات ورزش زورخانه‌ای جزو فعالیت‌های اصلی و روزمره ایرانیان در دوران باستان بوده است و این نشان از آن دارد که مردم ما با این ورزش غریبه نیستند. از جمله افراد به‌نامی که توانسته فرهنگ پهلوانی، جوانمردی و فروتنی را در بین همه افراد جامعه گسترش دهد، جهان پهلوان تختی است که یکی از بهترین‌ها و بااخلاق‌ترین‌ها در ورزش کشتی ایران به شمار می‌رود.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با بیان این‌که در این ورزش رفتارهای والای انسانی از جمله جوانمردی، عشق به اهل بیت(ع)، مردانگی، فروتنی، دستگیری و…. حرف اول را می‌زند، افزود: برای پاسداشت این روز فرصتی را فراهم کردیم تا این عزیزان با هنرنمایی خود لحظات به یاد ماندنی را برای مسافران رقم بزنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: حضور در جمع خانواده ورزش پهلوانی روح و جسم انسان را پرورش می‌دهد، این ورزش نه تنها در بخش قهرمانی حرفی برای گفتن دارد بلکه اخلاق‌مداری و جوانمردی یک اصل در این رشته به شمار می‌رود ما نیز در شهر زیرزمینی برای ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

برگزاری پایگاه مشاوره حقوقی به مناسبت هفته قوه قضاییه در متروی تهران

به گزارش ایسنا،‌ پایگاه مشاور حقوقی به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری …

پاسخی بگذارید