خانه / دسته‌بندی نشده / شلیک از نزدیک به محیط بان پارک ملی کیاسر

شلیک از نزدیک به محیط بان پارک ملی کیاسربه گزارش خبرنگار ایرنا ، این محیط بان ۵۲ ساله که ‘ محمد علی روحی ‘ نام دارد ، هنگام گشت زنی در روستای ‘ لسفرم ‘ چهاردانگه با شکارچی متخلف مواجه و بر اثر اصابت گلوله زخمی شد.
این دومین بار از ابتدای سال جاری تاکنون است که شکارچیان متخلف در مازندران به محیط بانان شلیک می کنند.
اوایل فروردین ماه امسال هم شکارچیان متخلف رئیس پارک ملی پابند از توابع شهرستان بهشهر در شرق مازندران و محیط بان همکارش را زخمی کرده بودند.
مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست مازندران به خبرنگار ایرنا گفت که محیط بان پارک ملی کیاسرباز فاصله نزدیک هدف شلیک شکارچیان قرار گرفت و از ناحیه شکم و پا مجروح شد و بلافاصله پس از زخمی شدن به بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان ساری انتقال یافت .
کامیار ولی پور افزود : بر اساس اظهارات پزشک معالج چند ساچمه تفنگ شکارچی متخلف وارد بدن محیط بان شده و نیاز به جراحی دارد .
وی در باره چگونگی وقوع این حادثه توضیح داد : این محیط بان وظیفه شناس عصر پنجشنبه در حال گشت زنی در پارک ملی کیاسر بود که مورد حمله شکارچی متخلف قرار گرفت.
ولی پور افزود : قبل از اینکه محیط بان بتواند شکارچی متخلف را دستگیر کند ، مورد اصابت گلوله قرار گرفت.
وی گفت که شکارچی متخلف شناسایی شد ، اما هنوز دستگیر نشده است.
مدیرکل محیط زیست مازندران نیز بلافاصله پس از این اتفاق در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری برای پیگیری وضعیت محیط بان حضور یافت و با توجه به نیاز وی به عمل جراحی ، او را به بیمارستان شفای ساری منتقل کردند .
محیط بان زخمی کیاسری حوالی نیمه شب به اتاق عمل انتقال یافت تا با عمل جراحی ، ساچمه ها از بدنش خارج شود.
پارک ملی کیاسر در ۱۰ کیلومتری جنوب شهر کوهستانی کیاسر در جنوب شهرستان ساری و در ناحیه شمال پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه واقع است.
این پارک با هفت هزار و ۳۱۲ هکتار مساحت به علت این که در قسمت‌های میان‌بند و بالابند جنگل‌های خزری واقع شده‌ ، اقلیم نیمه مرطوب معتدل ، جنگل‌ طبیعی بکر و اراضی مرتعی مشجر و صخره‌ای دارد و رویشگاه گون‌های گیاهی منحصر بفرد چون بلوط اوری و سرخدار است.
پارک ملی کیاسر شامل ۲ بخش است که یک بخش آن عرصه جنگلی واقع در قسمت‌های غرب و شمال منطقه به عنوان ذخیرگاه بیوسفر محسوب می شود و بخش دیگر در قسمت‌های شرق و جنوب ، پارک ملی به شمار می رود .
گونه‌های جانوری مهم منطقه مرال، شوکا، پلنگ، خرس قهوه‌ای ، گراز ، شغال ، روباه معمولی ، گربه جنگلی ، گربه وحشی ، راسو ، سمور سنگی ، تشی ، کرکس ، سارگپه جنگلی ، کبوتر جنگلی ، کبک ، کوکو و هدهد از جمله گونه های جانوری هستند که در این پارک زندگی می کنند .
مازندران دارای ۲ پارک ملی شامل پارک ملی کیاسر در منطقه کوهستانی مرکزی و پابند در منطقه کوهستانی شرق است.
این استان همچنین دارای پنج پناهگاه حیات وحش و ۱۱ منطقه حفاظت شده ، است .
خبرنگار : سید رضا هاشمی کروئی – فاطمه قنبری ** انتشار دهنده :حسن فلاحتی
/۲۰۹۶/۶۹۹۰/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید