خانه / دسته‌بندی نشده / شطرنج بازان ایرانی در یک قدمی قهرمانی مسابقات بین المللی جام فجر

شطرنج بازان ایرانی در یک قدمی قهرمانی مسابقات بین المللی جام فجربه گزارش خبرنگار ایرنا ، در دور هشتم این مسابقات و از جدول اصلی و گروه ( آ A ) که استادان بزرگ و بین المللی حضور دارند جمعه شب دیدار حساس و سرنوشت ساز دو استاد بزرگ شطرنج ایران سیدمحمدامین طباطبایی از تهران با پرهام مقصودلو از استان گلستان برگزار شد که با پیروزی مقصودلو خاتمه یافت.
مقصودلو در پایان این رقابت با کسب ۷ امتیاز صدر جدول رده بندی این گروه را از طباطبایی پس گرفت .
همچنین امشب ‘ یوری کوزوبوف ‘ استاد بزرگ شطرنج اوکراین برابر سیدخلیل موسوی به پیروزی رسید ، ‘ پاول پونکراتف ‘ استاد بزرگ روسیه از سد مسعود مصدق پور گذشت و ‘ امانا شویلی ‘ از گرجستان در مصاف با علیرضا فیروزجاء استاد بین المللی از مازندران به تساوی دست یافت.
در پایان دور هشتم در جدول رده بندی گروه (آ A) پس پرهام مقصودلو که با ۷ امتیاز در صدر نشست ، سیدمحمدامین طباطبایی ، یوری کوزوبوف از اوکراین و پاول پونکراتف از روسیه هرکدام با ۶ امتیاز در تعقیب صدرنشین و کسب مقام قهرمانی این دوره هستند.
** جدول بی در اختیار ایرانی ها
همچنین جمعه شب دور دهم مسابقات شطرنج بازان آماتور حاضر در جدول گروه ( بی B) نیز برگزار شد که در مهم ترین دیدار علیرضا مقدم شطرنج باز مطرح گیلانی که تاکنون صدرنشین بلامنازع این جدول بود ، همانند دور نهم متوقف شد و این بار برابر پویان دوستکام از تهران که نزدیک ترین تعقیب کننده وی بود ، به تساوی رضایت داد ، اما با ۹ امتیاز همچنان در صدر جدول رده بندی مسابقات باقی ماند.
همچنین محمدرضا عابدی از قزوین در این گروه برابر صائب برزگر از مازندران به پیروزی دست یافت ، محمود اسکندری در مصاف با مسعود طالبی پیروز شد و مهیار درودیان برابر مطهره اسدی از مازندران صاحب برتری شد.
در جدول رده بندی این گروه نیز پس از مقدم که با ۹ امتیاز صدرنشین است ، پویان دوستکام از تهران و محمدرضا عابدی از قزوین با ۸ و نیم امتیاز به ترتیب رده دوم و سوم را در اختیار دارند و محمود اسکندری از البرز و مهیار درودیان از تهران هم با ۸ امتیاز در رده های بعدی جدول قرار گرفته اند.
دور نهم و پایانی این مسابقات در جدول گروه (آ A) و دور یازدهم و پایانی گروه ( بیB ) صبح شنبه ۲۱ بهمن (فردا) برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر ( اکسین کاپ ) با رقابت ۳۵۳ شطرنج باز داخلی و خارجی از ۲۴ کشور دنیا شامگاه شنبه ۱۴ بهمن در مجتمع تجاری و رفاهی اکسین شهرستان آمل آغاز شد و فردا پایان می یابد.
در این مسابقات ۴۶ شطرنج باز مطرح و سرشناس خارجی به همراه شطرنج بازان ملی پوش و مدعی استان های کشور حضور دارند.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۷۳۲۷/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید